rugs 06 2023

Nuo šiol Klaipėdos koncertų salės (KKS) darbuotojai ir lankytojai jausis saugesni. Pasitinkant naująjį sezoną įstaigoje įrengtas išorinis automatinis širdies defibriliatorius. Apie naująjį prietaisą jau informuotas bendrasis pagalbos centras. Paskambinus numeriu 112, dispečerio nurodymu, KKS esantį defibriliatorių prireikus galės naudoti ir uostamiesčio gyventojai.

„Esame viena pirmųjų Klaipėdos miesto savivaldybės įstaigų, kuri įsigijome defibriliatorių, įrenginį padedantį atstatyti svarbiausių žmogaus organų veiklą iki atvykstant medikams. Darbuotojų, lankytojų saugumas bei sveikata mums prioritetas“, – teigia KKS direktorius Tadas Grabys.

Defibriliatorius – kompiuterinis prietaisas, kuris analizuoja širdies ritmą, atpažįsta sutrikimą ir išskiriamu elektros impulsu atkuria normalų širdies darbą. Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro vaikų ir jaunimo sveikatos stiprinimo specialistė Diana Butkienė teigia, kad įmonėse įrengti defibriliatoriai yra universalūs, paprastai naudojami, skirti ne medikams, o plačiai visuomenei. Jį gali naudoti kiekvienas, tam nereikia medicininio išsilavinimo.

„Defibriliatoriumi yra didesnė tikimybė atgaivinti žmogų nei paprastais paspaudimais. Šiandien jau negalime sakyti, kad tokia nelaimė – sustoti plakti širdis, gali atsitikti tik vyresnio amžiaus žmonėms. Visiems taip gali nutikti. Todėl įmonėms, kuriose yra galimybė burtis didesnėms žmonių grupėms, rekomenduojama turėti šį aparatą“, – dėsto D. Butkienė.

Automatinio išorinio defibriliatoriaus gamintojos „CardiAid“ oficialaus platintojo Lietuvoje „Omnia vincit“ komercijos direktorius Vidas Brazauskas pažymi, kad visoje šalyje įmonės vis dar vangiai priima sprendimus įsigyti šiuos aparatus.

„Vis dar egzistuoja nuostata, kad man taip nenutiks ir apie tai negalvojama tol, kol nelaimė neįvyksta artimoje aplinkoje. Tai gali būti viena iš priežasčių, kodėl įmonės neskuba įsigyti defibriliatorių. Statistiškai nustatyta, kad ankstyvas šio aparato naudojimas padidina išgyvenimo galimybę iki 75 procentų. Džiaugiamės Klaipėdos koncertų salės sprendimu įsigyti defibriliatorių. Tai įrodo, kad įstaiga ne tik kalba, jog rūpinasi darbuotojų ir žmonių saugumu, tačiau iš tiesų tą daro“,– sako V. Brazauskas.

KKS defibriliatorius yra sumontuotas gerai matomoje ir lengvai prieinamoje vietoje – pirmo aukšto fojė. Įrengimo vieta aiškiai ir matomai paženklinta specialiais ženklais. Iš tolimiausio taško įstaigos patalpose jis pasiekiamas per rekomenduojamą laiką – 90 sekundžių. Kaip veikia defibriliatorius galima susipažinti paspaudus čia.

Grįžti atgal
Naujienlaiškio prenumerata