bal 29 2024

Paskutinį pavasario mėnesį Klaipėdos koncertų salėje verta apsilankyti ir mažam, ir dideliam, ir visiems kartu, ir atskirai!

Pasakiškos melodijos mažiesiems

Patys drąsiausi, nepabijosiantys susitikti su Baubu, KKS laukiami gegužės 7 d. Baisiai gerą edukacinę programą, įkvėptą režisieriaus Iljos Bereznicko animacinio filmo „Baubas“ repetuoja Klaipėdos brass kvintetas, vadovaujamas Sigito Petrulio.

Vaidybinėje-muzikinėje programoje „Baubas repetuoja“ pagrindinį – Baubo – vaidmenį kuria aktorius ir programos režisierius Simonas Lunevičius. Kartu su juo scenoje baimę už uodegos pagauti bandys aktorė Ieva Pakštytė. Pasak S. Lunevičiaus, koncerte daug dėmesio skiriama tam, kad būtų atskleista vaiko vaizduotės galia, kurios dėka gimsta svajonės.

„Muzikuojanti karvutė Sofija“ savojo klausytojo lauks gegužės 22 d. Muzikiniame spektaklyje visai šeimai pasakojama istorija apie labai muzikalią ir beprotiškai mėgstančią dainuoti karvutę Sofiją, kurios svajonė – dainuoti su orkestru.

Klaipėdos kamerinis orkestras šios svajonės išsipildymo link lydės režisierę Laimą Akstinaitę, kuri ir įkūnys dainuojančią karvutę, o jiems visiems batutos mostais diriguos Egidijus Miknius.

Muzika netikėtose erdvėse

19.30 val. Tarptautinės muziejų nakties proga – gegužės 18 d. – dar vienas duris pravers „Koncertų salė – Klaipėdai“. Jau penktąją iniciatyvos programą Klaipėdos kamerinis orkestras pasimatymą klaipėdiečiams bei miesto svečiams skiria Lietuvos jūrų muziejuje, Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centre.

Po vienintelio tokio muziejaus Lietuvoje skliautais skambės gražiausios klasikos melodijos. Šįkart KKS iniciatyva sujungs du, vienus geriausių uostamiesčio kultūros simbolių.

Paskutinę pavasario dieną Klaipėdos kamerinio orkestro styginių kvartetas kviečia susitikti kultūrinėje erdvėje HOFAS, kur bus galima susipažinti su „Minimalizmo miestu“. Klaipėdos kamerinio orkestro kvartetas vienija keturis talentingus jaunosios kartos atlikėjus:  smuikininkus Konradą Levicki ir Tomą Cinelį, violončelininkę Korneliją Kupšytę bei altininką Ivaną Bertashą.

Kvartetas, įprastai  atliekantis įvairią muziką – nuo lietuvių kompozicijų iki žymios klasikos ar šiuolaikinės melodijos – šį kartą atskleis minimalistų privalumus.

Neįprastoje KKS klausytojams vietoje, skambės vieno žinomiausių kompozitorių visame pasaulyje Philipo Glasso, prisistatančio kaip „muzikos su pasikartojančiomis struktūromis“ kūrėjo, Steve Reiche kompozicijos bei Alexis Soriano premjera.

Viliojanti artėjančios vasaros preliudija

Perfrazavus Sigito Gedos frazę „Metafora – paukštis, kuris vienu sparnu plasnoja erdvėj“ galima teigti, kad gegužės 2 d., ketvirtadienį KKS salėje plazdens muzika, įkvėpta poeto eilių programoje „Gali būti! Taip sakė Sigitas Geda“. Kauno fortepijoninis trio ir baritonas Giedrius Prunskus žada programą, atspindinčią platų menininko interesų ratą ir atliepiančią unikalią jo kūrybą.

Pasak literatūrologo Kęstučio Nastopkos, „S. Geda – mitinės atminties poetas, modernizavęs lietuvių poeziją. Jis sukūrė unikalų meninį pasaulį, kuriame susilydė mitas, religija, kultūra, literatūra, gamta, istorija ir žmogaus kasdienybė“, o dabar visa tai atsiskleis liejantis smuiko (Indrė Andruškevičiūtė), violončelės (Asta Krištaponienė) ir fortepijono (Lina Krėpštaitė) muzikai kartu su sodriu baritono skambesiu. Ar taip gali būti? Paklauskime ir paklausykime S. Gedos!

Varinių pučiamųjų ansamblis Klaipėdos brass kvintetas, nuolat neriantis į kūrybinius eksperimentus, leidžiasi į muzikinę kelionę su birbyne, pučiamuoju lietuvių liaudies muzikos instrumentu. Gegužės 15 d. klaipėdiečių scenos partneriu taps tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatas, birbynininkas Egidijus Ališauskas.

Netikėtas birbynės ir varinių instrumentų dialogas atsiskleis Antonio Vivaldi, Benedetto Marcello, Ástor Piazzolla, Prano Narušio, Rimanto Giedraičio muzikinėse interpretacijose.

Gegužės 11 d. Klaipėdos kamerinis orkestras kartu su Londono Karališkosios muzikos akademijos vizituojančiu profesoriumi Martynu Levickiu kvies dar kartą atrasti akordeono ir styginių dermę. Mindaugo Bačkaus vadovaujamas uostamiesčio orkestras publikos simpatijas pelno rinkdamasis originalius, sudėtingus, bet energetiškai stiprius opusus, siekdamas meniškiausios jų interpretacijos.

Taigi, dar kartą šios interpretacijos klaipėdiečius suveda su akordeono virtuozu, kurio atliekama muzika girdima prestižinėse pasaulio koncertų salėse: „Royal Albert Hall“, „Royal Festival Hall“ ir kt. O dabar M. Levickis vėl grįžta į Klaipėdą, kad pasinertų su Klaipėdos kameriniu orkestru į Ástor Piazzollos, George‘o Gershwino, Osvaldo Golijovo, Michaelo Daugherty kurtas melodijas.

O pasibaigus pavasariui, kviečiame pasinerti į džiazo bei klasikos romantiškus vasaros koncertus. Kviečiam pasižvalgyti gegužės, birželio bei vasaros renginių repertuare!

Grįžti atgal
Naujienlaiškio prenumerata