Aprašymas

Skambantis varis

Klaipėdos brass kvintetas: solistų iššūkis

Klaipėdos brass kvintetas – tai varinių pučiamųjų ansamblis, pirmasis tokio žanro kolektyvas Klaipėdoje. Į pirmąjį koncertą tuomet Vilmanto Bružo vadovaujamas kolektyvas pakvietė 1986 metais. Muzikos kritikai pavadino jį „debiutantu, pranokusiu visus lūkesčius“. Šiuo metu ansambliui vadovauja trimitininkas Sigitas Petrulis.

Kvintetas rengia šiuolaikiškas programas, į jas įtraukdamas vokalą, gitarą, mušamuosius instrumentus, elektroninę muziką. Kolektyvas yra aktyvus edukacinių programų ir koncertų visai šeimai dalyvis. Kiekvieno pasirodymo metu atlikėjai sugeba sukurti gerą atmosferą, programos kartais „pagardinamos“ žaismingais režisūriniais sprendimais.

Brass kvinteto repertuare skamba renesanso, XXI a. kompozitorių muzika, džiazo kompozicijos. Ansambliui ne vieną kūrinį dedikavo uostamiesčio kompozitoriai. Kvintetas koncertavo Vokietijos, Danijos, Olandijos, Prancūzijos, Lenkijos scenose.

Meno vadovas
Atlikėjai

„Pakili, šventiška spindinčių varinių dūdų muzika siunčia žinią apie šventę, džiaugsmą, didingumą. Tai skambesys, užburiantis savo muzikiniais garsais ir melodijų vingrybėmis.” – Sigitas Petrulis, Klaipėdos brass kvinteto meno vadovas.

Sigitas Petrulis baigė Klaipėdos S. Šimkaus konservatoriją ir Lietuvos valstybinę konservatoriją (dabar Lietuvos muzikos ir teatro akademija), tobulinosi Sankt Peterburgo valstybinėje N. Rimskio- Korsakovo konservatorijoje ir Zalcburgo universitete „Mozarteum“.
2016 m. rudenį naujiems meniniams iššūkiams pasirengęs Sigitas Petrulis į savo rankas perėmė Klaipėdos brass kvinteto meno vadovo vairą. Jis taip pat yra Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro trimitų grupės koncertmeisteris ir Palangos orkestro solistas, dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakultete.
Talentingas muzikas yra tapęs respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatu, pasirodęs kaip solistas su įvairiais Lietuvos orkestrais, tarp jų – su Klaipėdos kameriniu orkestru. Jis yra dirbęs Lietuvos valstybiniame ir nacionaliniame simfoniniuose orkestruose, grojęs Lietuvos nacionalinės filharmonijos pučiamųjų kvintete.
S. Petrulis (V. Dranginio foto) (5)

Sigitas Petrulis
(trimitas)

Tadas Česnauskas
(trimitas)

Monika Miliauskienė
(valtorna)

Arvydas Stakvilevičius
(trombonas)

Vidmantas Liasis
(tūba)

Grįžti atgal
Naujienlaiškio prenumerata