Dauguma vaikystėje turbūt esame matę rusiško kino šedevrą „Iki pasimatymo, Mere Popins“. Subtiliai ir taikliai šiame filme išsakyta daug gyvenimiškų tiesų. Filmas žavi ir melodinga, įsimenančia muzika.

„Žaismingos muzikos orkestras XIV“ 2014 m. vasario 27 ir gegužės 15 d. pristatė šio filmo inspiruotą smagų muzikinį spektaklį visai šeimai. Būtent visai šeimai, nes dabartinės kartos mamos bei tėčiai užaugo, lydimi filmo herojų dainų. Turbūt ne viena iš mamų vaikystėje norėjo būti tokia elegantiška, kaip Merė Popins. Turbūt dauguma svajojo apie tokią, kaip jos suknelę, skėtį ar rankinę. Kitaip tariant, norėjo būti panašios į „Tobulybės ledi“, kuriai nusilenkia žemai ir garbingo amžiaus džentelmenas, ir berniukas, o sustoję šimtai mašinų gaudžia šlovę jos grožiui. Ach, ledi Meri!… Juk tik svajonės ir sapnai, apie kuriuos dainuojama filme, „mus už rankos veda į vaikystę“. Muzikinis spektaklis padės trumpam į ją sugrįžti, prisiminti išdaigas ir žaidimus, dainas ir pasakas.

Renginyje dalyvo Klaipėdos kamerinis orkestras, vadovaujamas Mindaugo Bačkaus. Merės Popins vaidmenį kurė Klaipėdos jaunimo teatro aktorė Evelina Lozdovskaja. Šį spektaklį Pamelos Travers tekstų ir Maksimo Dunajevskio muzikos motyvais režisavo Laima Akstinaitė, taip pat vaidinsianti jame. Scenografiją ir kostiumus sukūrė Renata Valčik.

Dainuojančių aktorių ir Klaipėdos kamerinio orkestro atlikime žavingosios auklės istorija buvo papasakota įtaigiai ir žaismingai. Ji išsiliejo dainomis ir šokiais, kerėjo spalvingomis emocijomis. Merė Popins scenoje linksmai auklėjo ne tik vaikus, bet ir misterį Ei (aktorius Donatas Želvys). Ji mokė gyvenimiškų taisyklių ir kūrė stebuklus. Šioje koncertų ciklo serijoje žavėjomės „Tobulybės ledi“ išvaizda bei išmintimi, o namo grįžo, prisipildę nuoširdaus gerumo.

Naujienlaiškio prenumerata