Vasaros koncertų ciklas

Renginio data

2023 rugpjūtis 03

Pradžia

19:30

Renginio vieta

Parko estradoje prie Klaipėdos koncertų salės

Styginių kvartetas „Chordos“:

Ieva Sipaitytė (I smuikas), Vaida Paukštienė (II smuikas), Robertas Bliškevičius (altas), Arnas Kmieliauskas (violončelė)

„Sheep Effect":

Simonas Šipavičius (saksofonas, elektronika)

Programa:

kūriniai iš „Sheep Effect" albumų ir naujos kompozicijos

Bilietų kaina

18 €

Pirkti bilietus
Renginio aprašymas
Informacija klausytojams
Nuolaidos

Muzikos eksperimentai suvienijo skirtingų žanrų atlikėjus

Klaipėdos koncertų salės rengiamo Vasaros koncertų ciklo pabaigą žymės styginių tembru praturtintas šiuolaikinis džiazas ir eksperimentinė muzika. „Sheep Effect“ (Simonas Šipavičius), meistriškai valdantis saksofoną ir elektroniką, kartu muzikuos su didžiulę patirtį sukaupusiu styginių kvartetu „Chordos“. Programa žada potyrių įvairovę: nuo minimalizmo iki chaoso, nuo šilto styginių tembro iki šokių muzikos ritmų. „Sheep Effect“ ir „Chordos“ koncertas parko estradoje šalia Klaipėdos koncertų salės įvyks rugpjūčio 3 dieną, ketvirtadienį, 19.30 valandą.

Simonas Šipavičius gimė Kretingoje, mokėsi Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (Petro Vyšniausko saksofono klasėje). Jis yra gerai pažįstamas džiazo bei alternatyviosios muzikos klausytojams: saksofonininkas be solo projekto „Sheep Effect“ yra grupių „Sheep Got Waxed“, „Baroque Contempo“ ir „Vilnius JJazz Ensemble“ narys, bendradarbiauja su akademinės ir populiariosios muzikos kūrėjais, pasirodo kitose Lietuvos, Europos ir Azijos scenose.

Saksofonininkas kuria garsinį pasaulį, įkvėptą džiazo, eksperimentinės ir elektroninės šokių muzikos žanrų. 2019 m. pasislėpęs po „Sheep Effect“ pseudonimu, išleido debiutinį albumą „Saxual Harassment“ – čia „kankinamą saksofoną Simonas įvelka į elektroniką, kurioje yra ir drum’n’basso, ir techno, ir minimal, ir netgi IDM apraiškų: tai yra džiazas klubams ir vakarėliams“. Gyvo pasirodymo metu saksofono melodiniai vingiai keliauja per garso efektų įrangą ir patenka į įrašymo programą. Susisluoksniavęs garsus Simonas gyvai groja nebe instrumentu, o įrašytomis muzikinėmis mintimis.

Styginių kvartetas „Chordos“ pernai šventė kolektyvo 25-ąjį jubiliejų. Per visą gyvavimo laikotarpį jis išlaikė pagrindinę savo misiją – naujausią lietuvių muziką pristatyti užsienyje bei Lietuvos publiką supažindinti tiek su mūsų šalies, tiek su pasaulyje pripažintų XX–XXI a. kompozitorių kūriniais. Kolektyvas pirmasis Lietuvoje atliko tokių žinomų šiuolaikinių kompozitorių kaip M. Feldmano, G. Ligeti, G. Crumbo, T. Riley’io, S. Reicho, G. Bryarso ir kitų kūrinius styginių kvartetui. Per ketvirtį amžiaus „Chordos“ tapo kokybės ženklu šiuolaikinės muzikos scenoje ir kartu – laisvės bei įkvėpimo šaltiniu daugybei kompozitorių ir klausytojų.

Nors „Chordos“ koncertines programas sudaro išskirtinai šiuolaikinės muzikos repertuaras, tačiau jos pasižymi stilių, žanrų, temų ir koncepcijų įvairove. Kvartetas dažnai dalyvauja netradiciniuose ir inovatyviuose projektuose – nuo bendrų kūrybinių koloboracijų su chorais iki koncertų su Lietuvos populiariosios scenos ar džiazo žvaigždėmis. Kvartetas nuolat kviečiamas koncertuoti Lietuvoje rengiamuose šiuolaikinės muzikos festivaliuose bei kituose renginiuose. Lietuvių muziką jis pristato užsienio festivaliuose ir koncertiniuose turuose.

Kolektyvą šiuo metu sudaro Ieva Sipaitytė (I smuikas), Vaida Paukštienė (II smuikas), Robertas Bliškevičius (altas) ir Arnas Kmieliauskas (violončelė).

„Chordos“ kvartetui, sukaupusiam tikrai didelę muzikavimo patirtį šiuolaikinės muzikos srityje, ne kartą pavyko sugriauti nusistovėjusį klasikinį kvarteto įvaizdį. Aktyviai siekdamas dalyvauti šiandienos kultūros procesuose „Chordos“ šįkart į Klaipėdą atvyksta kartu su efektingai šiuolaikinį džiazą ir eksperimentinę muziką jungiančiu saksofonininku Simonu Šipavičiumi, kuriančiu „Sheep Effect“ pseudonimu.

Jų pasirodymas žada atsipalaidavimo sesiją chaotiškuose garsų epizoduose, kurie persipins su minimalistiniais ritmais ir melodijomis. Vakaro programoje bus atliekami kūriniai iš „Sheep Effect“ albumų, taip pat keletas naujų, dar negirdėtų kompozicijų.

 • Dėl besikeičiančių oro sąlygų ir techninio renginio išpildymo renginys iš lauko terasos perkeliamas į KKS I aukšto fojė.
 • Į koncertus rekomenduojama neiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros).
 • Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jus neidentifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama viešinti renginį. Jei pageidaujate, kad paskelbta nuotrauka su Jūsų atvaizdu būtų pašalinta, susisiekite – gidone.vaitkuviene@koncertusale.lt, 8 650 17988.

Informuojame, kad žaidimų aikštelė parke prie Koncertų salės (vadovaujantis Klaipėdos miesto savivaldybės leidimu Nr. VTS-105) uždaroma koncertui 18–22 val. Atsiprašome už nepatogumus.

 • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
 • 25 proc. – asmenims, turintiems Klaipėdiečio kortelę (išskyrus edukaciją). Nuolaida taikoma vienam bilietui. Atvykus į renginį, bilieto kontrolieriui būtina pateikti galiojančią Klaipėdiečio kortelę bei tapatybę patvirtinantį dokumentą. Bilietai.lt sistemoje įsigyti bilietą su nuolaida galima tik kitą dieną po Klaipėdiečio kortelės paskyros sukūrimo. Nuolaidos netaikomos repertuaro edukacinėms programoms ir komercinių organizatorių renginiams.
 • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams;
 • 50 proc. – vaikams iki 7 metų (į edukacines programas);
 • 100 proc. – neįgaliajam ir jį lydinčiam, priskirtam asistentui. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis. Šiam mokesčiui nuolaida nėra taikoma. Atvykus į renginį, bilieto kontrolieriui būtina pateikti galiojantį neįgaliojo pažymėjimą.
 • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis. Bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje.
 • Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur).
 • Ikimokyklinio amžiaus vaikai į Vasaros koncertų ciklo renginius, išskyrus edukacinius projektus, įleidžiami nemokamai (neužimant sėdimos vietos).
Grįžti atgal
Naujienlaiškio prenumerata