„Salve Musica“

Baroko muzika Drezdeno dvare

Renginio data

2023 gruodis 01

Pradžia

18:30

Trukmė:

2 val. (su pertrauka)

Renginio vieta

Klaipėdos koncertų salė

Klaipėdos kamerinis orkestras

Meno vadovas Mindaugas Bačkus

Solistai:

Renata Dubinskaitė (mecosopranas), Konrad Levicki (smuikas), Tomasz Wesołowski (fagotas, Lenkija)

Solistas ir dirigentas

Rodrigo Calveyra (išilginė fleita, Brazilija–Prancūzija)

Dalyvauja

Marta Niedźwiecka (klavesinas, Lenkija)

Programa:

Johann Adolf Hasse, Nicola Porpora, Antonio Lotti, Georg Philipp Telemann

Bilietų kaina

nuo 19,20* €

Pirkti bilietus
Renginio aprašymas
Informacija klausytojams
Nuolaidos

MĖGAUKIS LĖTAI: su barokinės muzikos perlais prasideda festivalis „Salve Musica“

Įsivaizduokite Drezdeno dvarą XVII–XVIII a., užpildytą barokine muzika. Atlikėjai dažniausiai muzikuoja vienu instrumentu, kas tam metui – gana neįprasta. Čia ir italų operos trupė, kurioje geriausi italų dainininkai, o muziką kuria iš visos Europos atvykę garsiausi kompozitoriai ir muzikantai. Visa tai sukuria vokiškąjį stilių, kuriame susipina Prancūzijos, Italijos, Lenkijos, Bohemijos ir naujojo „Galantiškojo stiliaus“ įtaka.

Tarsi Drezdeno dvare pasijusti galės kiekvienas, išgirdęs barokinės muzikos perlą, atversiantį festivalį „Salve Musica“. Koncerto „Galantiškoji Vokietija“ programoje kompozitorių Georgo Philippo Telemanno, Nicola Porporo, Johanno Adolfo Hasse ir Johanno Gottliebo Grauno kūriniai, kuriuos atliks Klaipėdos kamerinis orkestras ir solistai, vadovaujami pripažinto barokinės muzikos specialisto Rodrigo Calveyros.

Calveyra senąją muziką studijavo Argentinoje, Šveicarijoje, Italijoje ir Vokietijoje. Prancūzijoje gyvenantis muzikantas yra dažnas svečias Lietuvoje – jis senosios muzikos ansamblio „Canto Fiorito“, vienijančio lietuvių dainininkus ir instrumentalistus iš įvairių Europos šalių, vadovas. R. Calveyrą galima išgirsti prestižiniuose Europos ir Pietų Amerikos senosios muzikos festivaliuose, o dabar kartu su Klaipėdos kameriniu orkestru jis atvers festivalio „Salve Musica“ duris.

Barokinę muziką KKS interpretuos ir Mindaugo Bačkaus vadovaujamas Klaipėdos kamerinis orkestras, jau daug metų tobulinantis barokinį skambesį. Kartu su KKO ir R. Calveyra scenoje pasirodys mecosopranas Renata Dubinskaitė, fagotu ir klavesinu muzikuos atlikėjai iš Lenkijos Tomasz Wesołowski ir Marta Niedźwiecka, smuiko solo partijas atliks KKO koncertmesteris Konradas Levickis. Klausytojai turės progą išgirsti ir koncertuose retai skambančią išilginę fleitą, atkuriančią senosios muzikos žavesį.

Mėgautis lėtai barokine muzika kviečiame koncerte „Galantiškoji Vokietija“, kuris vyks gruodžio 1 d., penktadienį, 18.30 val. Klaipėdos koncertų salėje. Čia nuskambės vokiečių baroko kompozitoriaus ir multiinstrumentalisto. G. P. Telemanno, amžininkų lyginto su Johannu Sebastianu Bachu ir Georgu Friedrichu Händeliu du koncertai išilginei fleitai ir fagotui. Skambės ir maždaug 40 operų autoriaus iš Italijos N. Porpora kūriniai. Vokiečių kompozitorių J. A. Hasse ir J. G. Grauno kūrybą atskleis jų parašyti instrumentinės muzikos kūriniai.

*Į bilieto kainą įskaičiuotas 1,20 Eur bilietai.lt sistemos aptarnavimo mokestis. Šiam mokesčiui nuolaida nėra taikoma.

Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jus neidentifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama viešinti renginį. Jei pageidaujate, kad paskelbta nuotrauka su Jūsų atvaizdu būtų pašalinta, susisiekite – gidone.vaitkuviene@koncertusale.lt, +370 650 17 988.

Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.

Sužinok daugiau apie KKS lankytojų taisykles čia.

  • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
  • 25 proc. – asmenims, turintiems Klaipėdiečio kortelę (išskyrus edukaciją). Nuolaida taikoma vienam bilietui. Atvykus į renginį, bilieto kontrolieriui būtina pateikti galiojančią Klaipėdiečio kortelę bei tapatybę patvirtinantį dokumentą. Bilietai.lt sistemoje įsigyti bilietą su nuolaida galima tik kitą dieną po Klaipėdiečio kortelės paskyros sukūrimo. Nuolaidos netaikomos repertuaro edukacinėms programoms ir komercinių organizatorių renginiams;
  • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams;
  • 50 proc. – vaikams iki 7 metų (į edukacines programas);
  • 100 proc. – neįgaliajam ir jį lydinčiam, priskirtam asistentui. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis. Šiam mokesčiui nuolaida nėra taikoma. Atvykus į renginį, bilieto kontrolieriui būtina pateikti galiojantį neįgaliojo pažymėjimą;
  • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis. Bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje;
  • nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur);
  • ikimokyklinio amžiaus vaikai į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, neįleidžiami.
Grįžti atgal
Naujienlaiškio prenumerata