„Permainų muzika"

Renginio data

2023 rugsėjis 20

Pradžia

18:30

Trukmė:

1 val.

Renginio vieta

Klaipėdos koncertų salė

Šiuolaikinės muzikos ansamblis „Synaesthesis“:

Arnas Kmieliauskas (violončelė); Artūras Kažimėkas (klarnetas); Simonas Kaupinis (tūba), Donatas Butkevičius (kontrabosas), Marta Finkelštein (fortepijonas)

Šviesos instaliacijos koncepcijos autorė

Akvilė Anglickaitė

Šviesų dalininkas

Paulius Varonenka

Programa:

Žibuoklė Martinaitytė

Bilietų kaina

18 €

Pirkti bilietus
Renginio aprašymas
Informacija klausytojams
Nuolaidos

Vandenyno gelmėse su ansambliu „Synaesthesis“

Šiuolaikinės muzikos renginiai dažnai įtraukia į netikėtas patirtis. Taip bus ir šiame festivalio „Permainų muzika“ koncerte. Į nepažintas sąmonės būsenas nukels hipnotizuojantis Žibuoklės Martinaitytės kūrinys „Hado zona“. Jį atliks svečiai iš Vilniaus – tarptautinio pripažinimo sulaukęs šiuolaikinės muzikos ansamblis „Synaesthesis“. Klausytojus ne tik muzika, bet ir šviesų menu įtrauksiantis koncertas įvyks rugsėjo 20 dieną, trečiadienį, 18.30 valandą Klaipėdos koncertų salėje.

„Hado zona“ yra valandos trukmės patyriminis koncertas, kurio centre – kompozitorės Žibuoklės Martinaitytės kūrinys kameriniam ansambliui ir elektronikai, o jo koncepcija erdvėje pratęsiama šviesos instaliacija (autorė Akvilė Anglickaitė, šviesų dailinininkas Paulius Varonenka). Palaipsnis nėrimo į vandenyno gelmes pojūtis atsiskleidžia per garsų ir vaizdų dėmenis.

Vandenyną tiriantys mokslininkai jo zonas skaido pagal gylį ir šviesos skvarbos lygį. Per penkias zonas leidžiantis į povandenines gelmes, tamsa palaipsniui stiprėja. Hado zona yra vandenyse, esančiuose žemiau 6000 m. ir yra tamsiausia žmogui žinoma, tačiau iki galo nepažinta erdvė.

Ž. Martinaitytė pasitelkia gyvus žemiausių diapazonų instrumentus: tūbą, bosinį klarnetą, violončelę, kontrabosą ir fortepijoną bei kompleksišką elektroninę medžiagą, praplečiančią žemų dažnių spektrą, kurių klausa tiksliai diferencijuoti nebegali. Šviesos instaliacijoje, apgaubiančioje klausytojus, žemi garsai tampa lygiagretūs giliausios vandenyno zonos tamsai, kuri savo nepažinumu inspiruoja naują erdvės suvokimo ir patyrimo potencialą.

Žibuoklė Martinaitytė yra viena žymiausių Lietuvos kompozitorių pasaulyje, sulaukianti ir svarbiausių Lietuvos apdovanojimų (Nacionalinė kultūros ir meno premija), ir tarptautinių įvertinimų („Global Music Awards“ 2 aukso medaliai, Gugenheimo stipendija). Niujorke gyvenanti menininkė tiesia tiltus tarp Lietuvos ir JAV muzikos pasaulių. „Hado zonos“ plokštelę išleido kultiniai „Cantaloupe Music“, o gyvo atlikimo premjera įvyko Niujorko Bruklino rajone vykstančiame festivalyje „Long Play“. Jame koncertavęs „Synaesthesis“ buvo pirmasis kolektyvas iš Lietuvos.

Ansamblį kompozitorė išgirdo 2016 metais. „Iš karto juos labai įsimylėjau. Nors nepažinojau nė vieno iš ansamblio „Synaesthesis“ narių, supratau, kad kada nors norėsiu su jais padirbėti,“ – sakė Ž. Martinaitytė.

Vilniaus miesto šiuolaikinės muzikos ansamblis „Synaesthesis“ nuo pat susikūrimo prieš dešimt metų atkreipė į save dėmesį ir jo nepaleidžia. Nuo „Jaunojo kūrėjo“ premijos užaugta iki Ernst von Siemens ansamblių prizo, Lietuvos kompozitorių sąjungos reziduojančio ansamblio ir Vilniaus miesto ansamblio vardų, Šv. Kristoforo prizo už nuopelnus šiuolaikinei muzikai ir nominacijos LRT metų apdovanojimuose.

Koncerte dalyvauja ansamblio „Synaesthesis“ nariai: Artūras Kažimėkas (klarnetas), Simonas Kaupinis (tūba), Arnas Kmieliauskas (violončelė), Donatas Butkevičius (kontrabosas) ir Marta Finkelštein (fortepijonas). Atlikėjams svarbu ne tik garsas, bet ir erdvė, šviesa, judesys ar naratyvas – visa tai, kas atliekamai muzikai suteikia daugiamatę perspektyvą ir naikina žanrų ribas.

Kviečiame į mistinę „Hado zoną“, kurios garso ir šviesos instaliacijos nukelia į vandenyno gelmę, pasakoja apie jos sudedamąsias dalis, lengvai hipnotizuoja ir atveria kintančias sąmonės būsenas.

Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jus neidentifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama viešinti renginį. Jei pageidaujate, kad paskelbta nuotrauka su Jūsų atvaizdu būtų pašalinta, susisiekite – gidone.vaitkuviene@koncertusale.lt, +370 650 17 988.

  • 0 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
  • 25 proc. – asmenims, turintiems Klaipėdiečio kortelę (išskyrus edukaciją). Nuolaida taikoma vienam bilietui. Atvykus į renginį, bilieto kontrolieriui būtina pateikti galiojančią Klaipėdiečio kortelę bei tapatybę patvirtinantį dokumentą. Bilietai.lt sistemoje įsigyti bilietą su nuolaida galima tik kitą dieną po Klaipėdiečio kortelės paskyros sukūrimo. Nuolaidos netaikomos repertuaro edukacinėms programoms ir komercinių organizatorių renginiams.
  • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams;
  • 50 proc. – vaikams iki 7 metų (į edukacines programas);
  • 100 proc. – neįgaliajam ir jį lydinčiam, priskirtam asistentui. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis. Šiam mokesčiui nuolaida nėra taikoma. Atvykus į renginį, bilieto kontrolieriui būtina pateikti galiojantį neįgaliojo pažymėjimą.
  • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis. Bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje.
  • Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur).
  • Ikimokyklinio amžiaus vaikai į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, neįleidžiami.
Grįžti atgal
Naujienlaiškio prenumerata