Tarptautinis Klaipėdos violončelės festivalis

Kviečiame šią programą išgirsti nemokamai.

Renginio data

2023 gegužė 11

Pradžia

19:00

Trukmė:

1 val. 20 min.

Renginio vieta

Klaipėdos koncertų salė

Lietuvos kariuomenės orkestras

Vadovas ir dirigentas majoras Egidijus Ališauskas

Solistai:

Marius Urba (violončelė, Lietuva–Vokietija), Atanas Krastev (violončelė, Bulgarija)

Dirigentas

Egidijus Ališauskas

Programa:

Johan de Meij – „Casanova“ koncertas violončelei ir pučiamųjų orkestrui, Friedrich Gulda – Koncertas violončelei, pučiamųjų orkestrui ir ritmo grupei

Bilietų kaina

Nemokamai

Renginio aprašymas
Informacija klausytojams
Nuolaidos

Vakaro koncertas kviečia išgirsti netikėtą derinį – violončelę ir pučiamųjų orkestrą. Šįkart prie violončelių fiestos prisijungia reti svečiai – Lietuvos kariuomenės orkestras (vadovas ir dirigentas majoras Egidijus Ališauskas), gyvuojantis daugiau nei 30 metų, atsakingas ne tik už muzikos kariniams orkestrams tradicijas ir tinkamą užsienio valstybių himnų atlikimą per iškilmingas ceremonijas, bet ir puoselėjantis naujų, šiuolaikiškų kūrinių sklaidą, siekį su muzikos pagalba suburti visuomenę. Koncertas žaismingai pavadintas „Kazanovos istorijomis“ pagal žinomo Nyderlandų kompozitoriaus Johano de Meij kūrinį „Casanova“. Tai moterų širdis pavergusio XVIII a. plevėsos ir filosofo Giacomo Casanova’os muzikinis portretas, kurį įkūnija violončelės instrumentas. Aštuonios muzikinės scenos pasakoja ryškiausius nuotykių kupino Kazanovos gyvenimo epizodus: jo areštą, nelaisvę ir pabėgimą iš prastai išgarsėjusio Piombi kalėjimo Venecijoje.

Ne ką mažiau intriguoja austrų kompozitoriaus Friedricho Gulda’os Koncertas violončelei, pučiamųjų orkestrui ir ritmo grupei, ištrinantis ribas tarp žanrų ir taip pat kupinas muzikinių nuotykių, įvykių, kurie perteikiami džiazo, roko ir improvizacijos dvasia. Pats F. Gulda kūrinį apibūdino kaip „džiazą, menuetą, roką, truputi polkos, maršo ir pora kadencijų, per kurias žvaigždė violončelininkas turi improvizuoti.“ Taip, šį vakarą soluoja jaunosios žvaigždės! Tai ne pirmą kartą festivalyja dalyvaujantis Marius Urba (Lietuva, Vokietija), apie kurį atsiliepiama kaip apie „puikų violončelininką, turintį nepaprastą garsą ir šiltą vibrato“, ir bulgaras Atanasas Krastevas, Davido Geringo mokinys, tarptautinių konkursų laureatas, beje, panašaus festivalio Bulgarijoje „Cellissimo“ meno vadovas. Abu solistai yra šių metų konkurso Klaipėdoje žiuri nariai.

  • Į koncertus rekomenduojama neiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros).
  • Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jus neidentifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama viešinti renginį. Jei pageidaujate, kad paskelbta nuotrauka su Jūsų atvaizdu būtų pašalinta, susisiekite – gidone.vaitkuviene@koncertusale.lt, 8 650 17988.
  • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
  • 25 proc. – asmenims, turintiems Klaipėdiečio kortelę (išskyrus edukaciją). Nuolaida taikoma vienam bilietui. Atvykus į renginį, bilieto kontrolieriui būtina pateikti galiojančią Klaipėdiečio kortelę bei tapatybę patvirtinantį dokumentą. Bilietai.lt sistemoje įsigyti bilietą su nuolaida galima tik kitą dieną po Klaipėdiečio kortelės paskyros sukūrimo. Nuolaidos netaikomos repertuaro edukacinėms programoms ir komercinių organizatorių renginiams.
  • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems;
  • Neįgaliesiems, turintiems judėjimo negalią, įėjimas nemokamas (su neįgaliojo vežimėliu), vienam lydinčiam asmeniui – 50 proc. (pateikus neįgalaus asmens pažymėjimą);
  • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis. Bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje.
  • 100 proc. – neįgaliajam ir jį lydinčiam, priskirtam asistentui. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis. Šiam mokesčiui nuolaida nėra taikoma. Atvykus į renginį, bilieto kontrolieriui būtina pateikti galiojantį neįgaliojo pažymėjimą.
  • Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur).
  • Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.
Grįžti atgal
Naujienlaiškio prenumerata