Festivalis „Klaipėdos muzikos pavasaris“

Renginio data

2023 balandis 26

Pradžia

18:30

Trukmė:

1 val. 50 min. (su pertrauka)

Renginio vieta

KIaipėdos koncertų salė

Lietuvos kamerinis orkestras

Meno vadovas Sergej Krylov

Solistė

Rūta Lipinaitytė (smuikas)

Dirigentas

Adomas Morkūnas-Budrys

Programa:

Wolfgang Amadeus Mozart, Arvydas Malcys

Bilietų kaina

14/18 €

Pirkti bilietus
Renginio aprašymas
Informacija klausytojams
Nuolaidos

Mozarto muzika ir jos įkvėpti žaidimai

Laukiamas festivalio „Klaipėdos muzikos pavasaris“ svečias Lietuvos kamerinis orkestras kviečia į žaismingą koncertą. Tačiau žaidimai čia nebus įprasti ir tai nebus koncertas šeimai – netikėtumai slypi pačioje muzikos kūryboje! Koncerte „Mozarto žaidimai“ taip pat sutiksite jaunosios kartos dirigentą Adomą Morkūną-Budrį bei smuikininkę Rūtą Lipinaitytę. Intriguojančią Arvydo Malcio ir Wolfgango Amadeuso Mozarto kūrinių programą Klaipėdos koncertų salėje išgirsite balandžio 26 dieną, trečiadienį, 18.30 valandą.

Lietuvos kameriniam orkestrui diriguos vienas ryškiausių jaunosios kartos dirigentų Adomas Morkūnas-Budrys. Šveicarijoje ir Norvegijoje studijavęs, Helsinkyje meistrystę toliau tobulinantis muzikas savo veikla stengiasi keisti orkestro įvaizdį, praplėsti jo suvokimo ribas. Taip dirigentui kilo idėja rengi Tarptautinį kompozicijų simfoniniam orkestrui konkursą „Future Symphony“. Atlikėjas džiaugiasi jaunų, talentingų ir entuziastingų dirigentų gausa pasaulyje ir pats yra to pavyzdys. Nekyla abejonių, kad apie jį Lietuvos muzikų bendruomenė su laiku kalbės vis daugiau.

Šalia jauno ir perspektyvaus dirigento – septintą dešimtmetį skaičiuojantis Lietuvos kamerinis orkestras. Jis įkurtas profesoriaus Sauliaus Sondeckio, o 2008 m. meno vadovu ir dirigentu tapo žymus smuikininkas virtuozas Sergejus Krylovas. Šiandien orkestro gastrolių maršrutuose užfiksuotos beveik visos Europos šalys, Šiaurės ir Pietų Amerika, Pietų Afrikos Respublika, Japonija, Kinija, Australija. Orkestro koncertų programose šalia baroko ir klasicizmo šedevrų svarbią vietą užima šiuolaikinės muzikos interpretacijos, kolektyvas dėmesingas ir lietuvių kompozitorių kūrybai.

Pirmoji koncerto dalis skirta lietuvių kompozitoriaus ir violončelininko Arvydo Malcio kūrybai. Ji skamba prestižinėse pasaulio koncertų salėse: Niujorko „Carnegie Hall“, Paryžiaus „Théâtre des Champs Élysées“, Šanchajaus „Symphony Hall“ ir daugelyje kitų.

Kiekvienas kompozitorius yra veikiamas praeities autorių kūrybos ir su ja turi unikalų santykį. A. Malcys teigia, kad prisimindamas Mozartą kas kartą sugrįžta į jaunystę ir tuo metu jo aplinkoje skambėjusią muziką. Nuo klasicizmo praėjo šimtai metų, neturime galimybės patys patirti, ką reiškia kurti klasicistinę muziką to meto pasaulyje. Tačiau A. Malcys pasiryžo šiam neįprastam iššūkiui: „Norėjau parašyti taip lengvai ir bravūriškai, kaip tai darydavo Mozartas. Tai grįžimas į tonalią muziką su daugybe moduliacijų ir sekvencijų.“

Pats kompozitorius savo kūrinį kameriniam orkestrui „Žaidimai pagal MozARTą“ pristato taip: „Tai muzikinis nuotykis, muzikinė pramoga. Šiame kūrinyje atskaitos tašku pasirinkau klausytojo atmintį. Šiandien pasaulis vos įžiūrimas pro fizikines, dvasines ir fizines formas, sintetines vertybes ir daugybę klasterių, mikserių, formulių, erdvės užterštumo ir iš to kylančio chaoso.“

Koncertas smuikui ir styginių orkestrui – 2019 m. Lietuvos nacionalinės filharmonijos užsakymu sukurtas A. Malcio kūrinys. Anot kompozitoriaus, „šiandien įvairiausia muzika gali susilieti, ateiti iš įvairių epochų. Modernizmui tarsi išsisėmus, laiko ribos nebėra svarbios. Visais laikais formos ir mados keičiasi, o aistros, išgyvenimai ir žmogiškasis turinys išlieka toks pats. Tradiciniam koncerto žanrui atstovaujantis kūrinys grindžiamas solisto ir orkestro priešprieša, kuri plėtojama akustiškai, faktūriškai ir emociškai. Muzikinė solisto charakteristika daugiabriaunė ir daugiaplanė. Tai viso kūrinio ašis, suteikianti muzikinių ir emocinių impulsų. Pagrindinis emocinis krūvis tenka ritmui, štrichams, dinamikos kontrastams. Pavasarį parskrendantys paukščiai pažadino mane ir įdavė kūrinio formą bei tėkmę. Ši partitūra pasižymi savotišku siužetu su monologais, dialogais, alegorijomis, kulminacijomis, dramatizmu ir lyrizmu. Bandžiau sukomponuoti koncertą iš daugybės fragmentų, kurie atspindėtų ir smuiko galimybes, ir nūdienos kultūrinį sluoksnį, šiandienos pulsą, žmonių viltis, svajones ir klystkelius.“

Solo partiją A. Malcio kūrinyje atliks smuikininkė Rūta Lipinaitytė. Mokslus Lietuvoje, Švedijoje, Prancūzijoje ir Estijoje baigusi atlikėja yra tarptautinių konkursų laureatė. Kaip solistė ji yra muzikavusi su Lietuvos nacionaliniu, Dresdeno, Brno, Kataro filharmonijų, Kroatijos radijo ir televizijos simfoniniais orkestrais, „Kremerata Baltica“, visais pagrindiniais Lietuvos kameriniais orkestrais ir kitais kolektyvais. R. Lipinaitytės repertuaras platus ir įvairiapusis, tačiau dažniausiai ji griežia Lietuvos kompozitorių muziką.

Koncerte išgirsime ir tikrąjį Mozartą. Skambės viena žymiausių šio kompozitoriaus simfonijų, paskutinė jo kataloge. Ji nuotaikinga ir energinga, išsiskiria tam laikmečiui neįprasta didesne apimtimi. Tikriausiai dėl šių priežasčių kūrinys buvo pramintas „Jupiterio simfonija“ (pagal senovės romėnų vyriausią dievą Jupiterį). Kompozitorius Robertas Schumanas ją vadino nepriekaištingu kūriniu.

Kviečiame paklausyti mocartiškai žaismingos Lietuvos kamerinio orkestro programos!

 • Klaipėdos koncertų salės renginiuose rekomenduojame dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius.
 • Į koncertus rekomenduojama neiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros).
 • Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jus neidentifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama viešinti renginį. Jei pageidaujate, kad paskelbta nuotrauka su Jūsų atvaizdu būtų pašalinta, susisiekite – gidone.vaitkuviene@koncertusale.lt, 8 650 17988.
 • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
 • 25 proc. – asmenims, turintiems Klaipėdiečio kortelę (išskyrus edukaciją). Nuolaida taikoma vienam bilietui. Atvykus į renginį, bilieto kontrolieriui būtina pateikti galiojančią Klaipėdiečio kortelę bei tapatybę patvirtinantį dokumentą. Bilietai.lt sistemoje įsigyti bilietą su nuolaida galima tik kitą dieną po Klaipėdiečio kortelės paskyros sukūrimo. Nuolaidos netaikomos repertuaro edukacinėms programoms ir komercinių organizatorių renginiams.
 • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems;
 • 50 proc. – vaikams iki 7 metų (į edukacines programas);
 • Neįgaliesiems, turintiems judėjimo negalią, įėjimas nemokamas (su neįgaliojo vežimėliu), vienam lydinčiam asmeniui – 50 proc. (pateikus neįgalaus asmens pažymėjimą);
 • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis. Bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje.
 • 100 proc. – neįgaliajam ir jį lydinčiam, priskirtam asistentui. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis. Šiam mokesčiui nuolaida nėra taikoma. Atvykus į renginį, bilieto kontrolieriui būtina pateikti galiojantį neįgaliojo pažymėjimą.
 • Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur).
 • Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.
Grįžti atgal
Naujienlaiškio prenumerata