X Klaipėdos kariliono festivalis

Renginio data

2023 birželis 24

Pradžia

21:00

Trukmė:

1 val.

Renginio vieta

Klaipėdos laikrodžių muziejaus kiemelis (Liepų g. 12)

Paul Maassen (karilionas, Nyderlandai)

NeoQuartet (Lenkija):

Karolina Piątkowska-Nowicka (I smuikas), Paweł Kapica (II smuikas), Michał Markiewicz (altas), Krzysztof Pawłowski (violončelė)

Choreografės ir šokėjos

Dovilė Binkauskaitė, Inga Kuznecova

Koncertą veda

Kristupas Bubnelis

Programa:

Daan Manneke, Katarzyna Kwiecień-Długosz, Paul Maassen. Baletas „Arachnė“

Bilietų kaina

Nemokamai

Renginio aprašymas
Informacija klausytojams

Baigiamajame festivalio koncerte pirmąkart pasirodys Nyderlandų karilionininkas Paul Maassen. Jis studijavo Roterdamo konservatorijoje, o Utrechto konservatorijoje (Nyderlandai) įgijo kariliono ir fortepijono magistro laipsnį. Jis yra ketvirtasis Maassenų šeimos narys, einantis miesto karilionininko pareigas Bredoje. Kaip džiazo pianistas jis koncertuoja įvairių ansamblių sudėtyse, taip pat dirba muzikos režisieriumi muzikiniame teatre.

Kariliono koncertų programose P. Maassen remiasi džiazu ir improvizacija. Jis taip pat atlieka kompozicijas karilionui su kitais instrumentais, tokiais kaip džiazo trio ar styginių ansamblis.

Koncertas prasidės P. Maasseno atliekamu kūriniu karilionui solo. Po to suskambės Katarzynos Kwiecień-Długosz „Solaris“ karilionui ir styginių kvartetui. NeoQuartet taip pat pagros įkvepiantį, šiuolaikiniais ritmais alsuojantį fragmentą iš savo albumo „String Theory“.

Programą vainikuos kariliono muzikos ir šiuolaikinio šokio sintezė P. Maasseno sukurtame balete „Arachne“, kurio siužetas paremtas mito motyvais. Pasak graikų mitologijos, Arachnė metė iššūkį deivei Atėnei ir pasiskelbė esanti geriausia audėja, geresnė net už pačią deivę. Tačiau pralaimėjusi varžybas Atėnė ją pavertė voru.

P. Maassen kūrinį atliks kartu su NeoQuartet kolektyvu iš Lenkijos. Tai daugiausia šiuolaikinę muziką propaguojantis styginių kvartetas, kurio pasirodymų geografija ir repertuaras plečiasi kiekvienais metais. Klaipėdoje jis koncertuos pirmąjį kartą.

Baleto choreografiją sukūrė klaipėdietės choreografės ir šokėjos Dovilė Binkauskaitė bei Inga Kuznecova.

Klaipėdos karilionas jau tapo miesto savitumo simboliu. Nesvarbu, ar lyja lietus, ar šviečia saulė – jis svetingai laukia jūsų, mieli klausytojai! Skambant festivalio varpams kartu pakiliai praleiskime ilgiausią vasaros dieną!

  • Į koncertus rekomenduojama neiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros).
  • Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jus neidentifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama viešinti renginį. Jei pageidaujate, kad paskelbta nuotrauka su Jūsų atvaizdu būtų pašalinta, susisiekite – gidone.vaitkuviene@koncertusale.lt, 8 650 17988.
Grįžti atgal
Naujienlaiškio prenumerata