Vasaros koncertų ciklas

Renginio data

2023 liepa 19

Pradžia

19:30

Renginio vieta

Parko estradoje prie Klaipėdos koncertų salės

Klaipėdos brass kvintetas:

Sigitas Petrulis (meno vadovas, trimitas), Tadas Česnauskas (trimitas), Monika Miliauskienė (valtorna), Arvydas Stakvilevičius (trombonas), Vidmantas Liasis (tūba)

Solistas

Gintaras Januševičius (fortepijonas, Lietuva–Vokietija)

Dalyvauja:

Ingrida Spalinskaitė-Kurienė, Vladimir Sudnowski (mušamieji)

Programa:

George Gershwin, Leonard Bernstein, Leroy Anderson, Philip Martin, Oscar Peterson

Bilietų kaina

14 €

Pirkti bilietus
Renginio aprašymas
Informacija klausytojams
Nuolaidos

Niujorko muzikos energija išsilies Klaipėdos koncertų salės parke

„Niujorkas prie Baltijos“ – taip intriguojančiai pavadintame koncerte skambės JAV didmiestyje gyvenusių kompozitorių muzika. Pianistas Gintaras Januševičius ir Klaipėdos brass kvintetas jame atliks George’o Gershwino ir Leroy Andersono kūrinius, aranžuotus specialiai šiai instrumentų sudėčiai. Taip pat skambės soliniai Philipo Martino bei Oscaro Petersono kūriniai fortepijonui bei Leonardo Bernsteino fragmentas iš miuziklo „Vestsaido istorija“, atliekamas varinių pučiamųjų kvinteto. Vasarojantys prie Baltijos kviečiami susirinkti į koncertą parke prie Klaipėdos koncertų salės liepos 19 dieną, trečiadienį, 19.30 valandą.

Gintaras Januševičius visada sugeba patraukti publiką tiek originaliomis meninėmis idėjomis, tiek patraukliu jų išpildymu. Klausytojai jau žino, kad jo programos nėra įprasta, bet įtraukianti ir praturtinanti patirtis. „Koncertas man – dalinimosi ir bendravimo ritualas“, – sako G. Januševičius, kuriam nepriimtinas šaltas, neprieinamas santykis tarp atlikėjo ir klausytojo.

Nors pianistas gyvena Vokietijoje, tiek jo profesinės šaknys, tiek dabartiniai projektai susiję su Klaipėda. Pirmoji pažintis su fortepijonu įvyko Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijoje, kur būdamas 14 metų išgyveno lemtingą lūžį ir įsimylėjo savo dabartinę profesiją. Prasmingas tęstinis projektas – 2017 metais jo įkurta vasaros fortepijono akademija „Klaipėda Piano Masters“, kuri, pasak organizatorių, savo muzikinėmis idėjomis bei paskaitų įvairiapusiškumu analogų neturi visame pasaulyje. Šiemet ji vėl į Lietuvos uostamiestį sutraukė didelį būrį talentų iš viso pasaulio ir prasidės būtent šio koncerto dieną.

G. Januševičius išgarsėjo dar 2004 metais, tapęs jauniausiu Tarptautinio Monrealio konkurso finalininku. Netrukus sekė pasirodymai legendinėse pasaulio koncertų salėse. Atlikėjas grojo daugiau nei su 30-čia orkestrų, solines bei kamerines programas pristatė daugelyje Lietuvos ir Vokietijos miestų, taip pat Niujorke, Vašingtone, Hamamacu, Rio de Žaneire, Berlyne, Prahoje, Šendžene, Londone, Paryžiuje, Madride, Romoje, Vienoje, Barselonoje, Stokholme, Tel Avive, Varšuvoje, Budapešte, Dubline, Ciuriche, Kišiniove ir kitur.

Vasaros koncertų ciklui G. Januševičius pirmą kartą suvienijo kūrybines jėgas su Klaipėdos brass kvintetu, tad po atviru vasaros dangumi skleisis fortepijono ir varinių pučiamųjų tembrai. Beje, G. Januševičiui tai labai artima: jo tėvelis yra pripažintas trimitininkas Algirdas Januševičius, tad šio skardaus ir dangiško instrumento melodijos pianistui pažįstamos nuo pat vaikystės.

Eksperimentų nebijantis Klaipėdos brass kvintetas – pirmasis tokio žanro kolektyvas Klaipėdoje. Jo istorija prasidėjo 1986 metais, dar jaunas kvintetas pradėjo kolekcionuoti apdovanojimus ir aplankytas užsienio šalis. Kvinteto veikla kasmet tampa vis įdomesnė ir įvairesnė: plečiasi kolektyvo repertuaras, rengiamos įdomios koncertinės programos su Lietuvos ir užsienio solistais, auga edukacinių ir visai šeimai skirtų programų įvairovė ir populiarumas.

Nuo 2016 metų Klaipėdos brass kvintetui vadovauja trimitininkas Sigitas Petrulis. Šiuo metu jame dar groja Tadas Česnauskas (trimitas), Monika Miliauskienė (valtorna), Arvydas Stakvilevičius (trombonas) ir Vidmantas Liasis (tūba).

Fortepijono ir brass kvinteto skambesį šioje programoje taip pat papildys mušiamieji instrumentai, kuriais gros Ingrida Spalinskaitė-Kurienė ir Vladimir Sudnowski.

„Niujorkas prie Baltijos“ – įkvepiantis vasaros vakaras su niekada nemiegančio miesto muzikinė energija. Kviečiame į koncertą!

  • Į koncertus rekomenduojama neiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros).
  • Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jus neidentifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama viešinti renginį. Jei pageidaujate, kad paskelbta nuotrauka su Jūsų atvaizdu būtų pašalinta, susisiekite – gidone.vaitkuviene@koncertusale.lt, 8 650 17988.

Informuojame, kad žaidimų aikštelė parke prie Koncertų salės (vadovaujantis Klaipėdos miesto savivaldybės leidimu Nr. VTS-105) uždaroma KKS renginiams:

Liepos 19 d. – 18–22 val.
Liepos 21 d. – 18–22 val.
Liepos 27 d. – 18–22 val.
Liepos 29 d. – 18–22 val.
Rugpjūčio 2 d. –10–13 val. ir 17–20 val.
Rugpjūčio 3 d. – 18–22 val.

Atsiprašome už nepatogumus.

  • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
  • 25 proc. – asmenims, turintiems Klaipėdiečio kortelę (išskyrus edukaciją). Nuolaida taikoma vienam bilietui. Atvykus į renginį, bilieto kontrolieriui būtina pateikti galiojančią Klaipėdiečio kortelę bei tapatybę patvirtinantį dokumentą. Bilietai.lt sistemoje įsigyti bilietą su nuolaida galima tik kitą dieną po Klaipėdiečio kortelės paskyros sukūrimo. Nuolaidos netaikomos repertuaro edukacinėms programoms ir komercinių organizatorių renginiams.
  • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams;
  • 50 proc. – vaikams iki 7 metų (į edukacines programas);
  • 100 proc. – neįgaliajam ir jį lydinčiam, priskirtam asistentui. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis. Šiam mokesčiui nuolaida nėra taikoma. Atvykus į renginį, bilieto kontrolieriui būtina pateikti galiojantį neįgaliojo pažymėjimą.
  • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis. Bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje.
  • Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur).
  • Ikimokyklinio amžiaus vaikai į Vasaros koncertų ciklo renginius, išskyrus edukacinius projektus, įleidžiami nemokamai (neužimant sėdimos vietos).
Grįžti atgal
Naujienlaiškio prenumerata