Festivalis „Klaipėdos muzikos pavasaris“

Renginio data

2023 balandis 12

Pradžia

18:30

Trukmė:

1 val. 30 min. (su pertrauka)

Renginio vieta

Klaipėdos koncertų salė

Mušamųjų grupė „Third Coast Percussion“ (JAV):

David Skidmore, Robert Dillon, Peter Martin, Sean Connors

Programa:

Phillip Glass, Steve Reich, Devonté Hynes, Jlin, David Skidmore

Bilietų kaina

18/24 €

Pirkti bilietus
Renginio aprašymas
Informacija klausytojams
Nuolaidos

„Third Coast Percussion“ surengs vienintelį koncertą

Klaipėdos koncertų salėje

Vieninteliam koncertui Lietuvoje iš Čikagos atvyksta perkusininkų kvartetas „Third Coast Percussion“! „Grammy“ statulėlės laimėtojai yra ne tik aukščiausio lygio profesionalai, bet ir melomanai, beviltiškai įsimylėję savo atliekamą muziką. Jų programos „Philip Glass ir kiti minimalistai” kviečiame klausytis balandžio 12 dieną, trečiadienį, 18.30 valandą Klaipėdos koncertų salėje.

„Third Coast Percussion“ gyvuoja nuo 2005 metų. Šiuo metu ansamblyje groja David Skidmore, Robert Dillon, Peter Martin ir Sean Connors. Perkusininkų kvartetas garsėja savo nepaprastais pasirodymais, kuriuose atsiskleidžia tiek klasikinės muzikos patirtis, tiek eksperimentiniai ieškojimai ir atradimai. „Third Coast Percussion“ sulaukia pelnytų liaupsių už „elegantiškai įtaigų“ atlikimą („New York Times“), įrašų skambesio „nepaprastą jėgą“ („Washington Post“), klausytojams suteikiamą „įkvepiantį šmaikštumo ir smalsumo derinį“ („Minnesota Star-Tribune“), „ypatingai jautrų skambesio pojūtį, kuris leidžia be pastangų pereiti nuo gyvybingų ritmo sekcijų į giedrą, užburiančią ramybę“ („Gramophone“).

2017 m. ansamblis laimėjo „Grammy“ apdovanojimą Geriausio ansamblio atlikimo kategorijoje už Steve’o Reicho kūrinių perkusijai albumą. 2022 m. jis vėl buvo nominuotas „Grammy“ apdovanojimui už du kūrinius, kurie skambės būsimame koncerte Klaipėdoje.

Ansamblis ne tik koncertuoja su pripažintomis klasikinės scenos asmenybėmis, bet ir dirba su Franko Lloydo Wrighto fondo architektais, „Hubbard Street Dance Chicago“ trupės šokėjais, taip pat su „indie“ roko muzikantais, rengia edukacinius projektus ir kt.

2019 metais „Third Coast Percussion“ surengė anšlaginį koncertą „Gaidos“ festivalyje Vilniuje. Tuo metu buvo susitarta dėl grupės atvykimo į Klaipėdos koncertų salę, tačiau netrukus pasaulį sukaustė pandemija ir šį sumanymą teko atidėti iki šių metų.

Ilgai lauktu „Third Coast Percussion“ koncertu festivalis „Klaipėdos muzikos pavasaris“ ženkliai plečia stilistines jame pristatomos muzikos ribas. Čikagos perkusistų kvartetas pasirodymui Klaipėdoje ruošia įspūdingą dviejų dalių programą. Kaip sufleruoja pavadinimas, programos pagrindinis akcentas bus amerikietiško minimalizmo guru Philipo Glasso muzika. Visą antrąją koncerto dalį užims stambus ciklinis P. Glasso kūrinys „Aguas da Amazonia“ / „Amazonijos vandenys“.

Perkusininkų ansambliai yra savotiški šiuolaikinės muzikinės kultūros vėliavnešiai. Skirtingai nuo kitais instrumentais grojančių kolegų, jie negali pasigirti plačiu ir kelis šimtmečius apimančiu repertuaru, tad nuolat turi užsakinėti kūrinius kompozitoriams arba patys aranžuoti juos, sukurtus kitiems instrumentams.

Dėl nuolat besikartojančių motyvų ir meditatyvių sąskambių P. Glasso kūriniai ypač parankūs aranžuoti skirtingiems instrumentams. XX a. 10-ojo deš. pabaigoje iš etiudų fortepijonui ir kūrinio „Metamorfozė“ fortepijonui buvo sudarytas ciklas, skirtas atlikti brazilų mušamųjų ansambliui „Uakti“. Ši versija, pritaikyta unikaliems savadarbiams instrumentams, buvo projekto, pavadinto „Aguas da Amazonia“ („Amazonijos vandenys“) dalis. Tuomet ciklo kūriniai (išskyrus „Metamorfozę“ Nr. 1) buvo pervadinti Amazonės ir jos intakų pavadinimais.

Ansamblio „Third Coast Percussion“ nariai, patys būdami Glasso kūrybos gerbėjai, 2016 m. aranžavo keletą šio ciklo kūrinių savo multimedijiniam projektui „Paddle to the Sea“ („Irkluok į jūrą“). Remdamiesi tiek ansamblio „Uakti“ aranžuotėmis, tiek originaliomis kūrinių versijomis fortepijonui, „Third Coast Percussion“ perkusininkai sukūrė savo versiją. 2020 m. ansamblis aranžavo likusias ciklo „Amazonijos vandenys“ dalis, taip pat ir „Metamorfozę“. Jų peraranžuoto Ph. Glasso kūrinių ciklo premjera įvyko 2021-aisiais Paryžiaus filharmonijoje. Lietuvoje šis kūrinys dar nei karto nebuvo atliktas, tad klaipėdiečiai turės ypatingą progą jį išgirsti pirmieji.

Pirmoje koncerto dalyje skambės P. Glasso garsų magijos įkvėpta kitų minimalistų kūryba. Tarp jos bus kito garsaus amerikiečio Steve’o Reicho kūrinys „Music for Pieces of Wood“ / „Muzika medžio gabalėliams“, taip pat panardinsiantis į transo būseną. Šiame kūrinyje tyrinėjamos priemonių ekonomijos galimybės – tiek fizinės, tiek ir muzikos išraiškos priemonių prasmėmis. Kompozitorius nurodo tikslų kiekvieno medžio tašelio tono aukštį – tai vieninteliai kūrinyje naudojami instrumentai. Kūrinį sudaro trys dalys, kiekviena jų pagrįsta viena ritmo formule. Kiekvienas atlikėjas, prieš įsiliedamas į bendrą faktūrą, demonstruoja savąją šios formulės versiją. Tarp skirtingų versijų susidarantys ritmo deriniai kuria alternatyvią kūrinio metroritminę pulsaciją, dėl to klausytojai kūrinio visumą kaskart gali suvokti skirtingai.

Pirmoje koncerto dalyje taip pat skambės Jlin „Duality“ / „Dvilypumas“ iš 7 dalių ciklinio kūrinio „Perspective“ / „Perspektyva“, Devontés Hyneso „Perfectly Voiceless“ / „Tobulai nebylus“ ir grupės nario Davido Skidmore’o „Torched and Wrecked“ / „Padegtas ir sudaužytas“.

Pasinaudokite galimybe paklausyti vienintelio „Third Coast Percussion“ koncerto Klaipėdos koncertų salėje!

Third Coast Percussion“ pasirodymą Klaipėdoje iš dalies remia menų fondas „Mid Atlantic Arts“ per drauge su Nacionaliniu menų rėmimo fondu (National Endowment for the Arts) vykdomą programą USArtists International“, taip pat privatūs fondai „Andrew W. Mellon Foundation“ ir „Trust for Mutual Understanding“.

 • Klaipėdos koncertų salės renginiuose rekomenduojame dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius.
 • Į koncertus rekomenduojama neiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros).
 • Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jus neidentifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama viešinti renginį. Jei pageidaujate, kad paskelbta nuotrauka su Jūsų atvaizdu būtų pašalinta, susisiekite – gidone.vaitkuviene@koncertusale.lt, 8 650 17988.
 • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
 • 25 proc. – asmenims, turintiems Klaipėdiečio kortelę (išskyrus edukaciją). Nuolaida taikoma vienam bilietui. Atvykus į renginį, bilieto kontrolieriui būtina pateikti galiojančią Klaipėdiečio kortelę bei tapatybę patvirtinantį dokumentą. Bilietai.lt sistemoje įsigyti bilietą su nuolaida galima tik kitą dieną po Klaipėdiečio kortelės paskyros sukūrimo. Nuolaidos netaikomos repertuaro edukacinėms programoms ir komercinių organizatorių renginiams.
 • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems;
 • 50 proc. – vaikams iki 7 metų (į edukacines programas);
 • Neįgaliesiems, turintiems judėjimo negalią, įėjimas nemokamas (su neįgaliojo vežimėliu), vienam lydinčiam asmeniui – 50 proc. (pateikus neįgalaus asmens pažymėjimą);
 • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis. Bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje.
 • 100 proc. – neįgaliajam ir jį lydinčiam, priskirtam asistentui. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis. Šiam mokesčiui nuolaida nėra taikoma. Atvykus į renginį, bilieto kontrolieriui būtina pateikti galiojantį neįgaliojo pažymėjimą.
 • Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur).
 • Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.
Grįžti atgal
Naujienlaiškio prenumerata