Renginio data

2023 gegužė 19

Pradžia

18:30

Trukmė:

1 val. 50 min.

Renginio vieta

Klaipėdos koncertų salė

Romanas Kudriašovas (baritonas)

Alexander Paley (fortepijonas)

Programa:

Ludwig van Beethoven, Robert Schumann

Bilietų kaina

14 Eur €

Pirkti bilietus
Renginio aprašymas
Informacija klausytojams
Nuolaidos

Alexander Paley ir Romanas Kudriašovas atliks dainas apie mielę

Klaipėdoje susitinka šiam miestui dėkingi atlikėjai – operos solistas Romanas Kudriašovas ir pianistas Alexander Paley. Tarptautines scenas užkariavę muzikai susivienijo programai „Poeto meilė“, kurioje suskambės žymių kompozitorių – Ludwigo van Beethoveno ir Roberto Schumanno – kūriniai balsui ir fortepijonui. Koncertas vyks Klaipėdos koncertų salėje gegužės 19 dieną, penktadienį, 18.30 valandą.

Šios programos iniciatorius pianistas Alexander Paley – vienas labiausiai uostamiesčio melomanų laukiamų atlikėjų. „Klaipėdoje aš esu grojęs daugiau nei kuriame kitame Lietuvos mieste. Dėl to mano santykis su Klaipėdos koncertų sale ir jos publika yra labai ypatingas,“ – sako pianistas. Pirmą kartą pripažintas fortepijono virtuozas čia grojo lygiai prieš 18 metų – 2005-ųjų gegužę. Jis čia jau yra atlikęs įdomiausias ir įvairiausiais programas, koncertavęs tiek solo, tiek su kameriniais ansambliais ar orkestrais, su kuriais netgi pasirodė kaip pianistas ir dirigentas. Tačiau iki šiol nei karto A. Paley dar nebuvo Klaipėdoje koncertavęs su dainininkais.

Tarptautiniu mastu pripažintas atlikėjas garsėja savo išskirtine technika ir asmenybės charizma. Garsių tarptautinių konkursų laureatas visada laukiamas prestižiškiausiose pasaulio koncertų salėse ir festivaliuose. Kasmet jis surengia apie 80 koncertų visame pasaulyje. Anksčiau tarp Niujorko ir Paryžiaus gyvenęs pianistas pastaruoju metu dažnai būna Lietuvoje, kur ne tik daug koncertuoja, bet ir perteikia žinias bei patirtį savo fortepijono klasės studentams VDU Muzikos akademijoje.

Baritonas Romanas Kudriašovas augo Klaipėdoje, tad uostamiesčio koncertų salę pažįsta nuo pat atidarymo: „Savanoriaudamas joje turėjau galimybę nemokamai klausytis visų koncertų – už tai esu labai dėkingas. Didelė garbė čia koncertuoti, ypač būnant klaipėdiečiu.“ Atlikėjas labai dėkingas ir Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijai už bendruomeniškumą ir galimybę atrasti save.

Operos solistas po mokslų Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje išvyko tobulintis ir siekti karjeros užsienyje. Jo biografijoje – Londono nacionalinė operos studija, Hamburgo aukštoji muzikos ir teatro mokykla, Velso tarptautinė dainavimo akademija, Georg Solti akademija Italijoje. Atlikėjas puikiai jaučiasi repertuare nuo baroko iki XX amžiaus kompozicijų. Yra dainavęs svarbiuose festivaliuose ir koncertų salėse nuo Londono iki Abu Dabio, dalyvavęs operų pastatymuose Lietuvoje ir užsienyje. Keleto konkursų prizininkas R. Kudriašovas yra surengęs rečitalius Lietuvoje, Vokietijoje ir Jungtinėje Karalystėje.

Ludwigo van Beethoveno pavardė koncertų programose dažniausiai rašoma šalia orkestrinės muzikos ir kūrinių fortepijonui solo, tačiau jo humoristiniai, filosofiniai vokaliniai kūriniai ir dainos apie meilę taip pat vertos dėmesio. Taip garsiausių poetų eilės tampa nuostabia muzika ir skamba iki šių dienų.

Pirmoje koncerto dalyje bus atliktos Beethoveno dainos: pagal vokiečių poeto Friedrich von Matthisson eiles sukurta „Adelaidė“ ir dar gilesnius jausmus apdainuojantis ciklas „Tolimajai mylimajai“ („An die ferne Geliebte“), kurio tekstų autorius yra austras Alois Jeitteles. Šešios ciklo dainos nesudaro chronologiškai pasakojamos istorijos, tačiau, kaip yra sakęs pats autorius, greičiau yra dainų ratas, kuriame pirmosios dainos tema grįžta paskutinėje.

Antroje koncerto dalyje skambės žymiausias Roberto Schumanno dainų ciklas „Poeto meilė“ („Dichterliebe“). Šešiolikos dainų tekstų autorius – poetas Heinrich Heine. Įdomu, kad originaliai ciklas buvo skirtas sopranui, tačiau šiandien jį dažniau dainuoja vyriški balsai. Tarp dainose pasikartojančių temų – gėlės, svajonės ir pasakos.

Kviečiame į jaukų koncertą, kuriame tarptautinėse scenose pripažinti atlikėjai atliks meilės dainas.

 • Į koncertus rekomenduojama neiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros).
 • Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jus neidentifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama viešinti renginį. Jei pageidaujate, kad paskelbta nuotrauka su Jūsų atvaizdu būtų pašalinta, susisiekite – gidone.vaitkuviene@koncertusale.lt, 8 650 17988.
 • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
 • 25 proc. – asmenims, turintiems Klaipėdiečio kortelę (išskyrus edukaciją). Nuolaida taikoma vienam bilietui. Atvykus į renginį, bilieto kontrolieriui būtina pateikti galiojančią Klaipėdiečio kortelę bei tapatybę patvirtinantį dokumentą. Bilietai.lt sistemoje įsigyti bilietą su nuolaida galima tik kitą dieną po Klaipėdiečio kortelės paskyros sukūrimo. Nuolaidos netaikomos repertuaro edukacinėms programoms ir komercinių organizatorių renginiams.
 • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems;
 • 50 proc. – vaikams iki 7 metų (į edukacines programas);
 • Neįgaliesiems, turintiems judėjimo negalią, įėjimas nemokamas (su neįgaliojo vežimėliu), vienam lydinčiam asmeniui – 50 proc. (pateikus neįgalaus asmens pažymėjimą);
 • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis. Bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje.
 • 100 proc. – neįgaliajam ir jį lydinčiam, priskirtam asistentui. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis. Šiam mokesčiui nuolaida nėra taikoma. Atvykus į renginį, bilieto kontrolieriui būtina pateikti galiojantį neįgaliojo pažymėjimą.
 • Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur).
 • Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.
Grįžti atgal
Naujienlaiškio prenumerata