Renginio data

2023 lapkritis 16

Pradžia

18:30

Trukmė:

2 val. (su pertrauka)

Renginio vieta

Klaipėdos koncertų salė

Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras

Meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Pitrėnas

Solistė

Mūza Rubackytė (fortepijonas, Lietuva–Prancūzija–Šveicarija)

Dirigentas

Maximiano Valdés (Čilė)

Programa:

Jean Sibelius, Edvard Grieg, Raminta Šerkšnytė

Bilietų kaina

nuo 25,20* €

Pirkti bilietus
Renginio aprašymas
Informacija klausytojams
Nuolaidos

„Romantinės muzikos puota“ su Mūza Rubackyte, Maximiano Valdés ir Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru

Lapkričio 16 dieną, ketvirtadienį, 18.30 valandą klaipėdiečiai turi galimybę pirmieji išgirsti programą, kuria vėliau, lapkričio 18 dieną, prasidės VIII Vilniaus fortepijono festivalis. Klaipėdos koncertų salėje įvyksiančiame koncerte kaip solistė pasirodys minėto festivalio įkūrėja ir meno vadovė, pripažinta pianistė Mūza Rubackytė. Ji koncertuos kartu su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru (meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Pitrėnas). Šįkart prie orkestro pulto stos Čilei atstovaujantis batutos meistras Maximiano Valdésas.

Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė Mūza Rubackytė – viena svarbiausių Lietuvos muzikinės kultūros ambasadorių pasaulyje. Pianistė 1981 metais tapo tarptautinio Liszto–Bartoko pianistų konkurso Budapešte nugalėtoja. Jos tarptautinė karjera įspūdinga: pianistė yra grojusi daugelyje prestižinių salių ir su garsiausiais pasaulio orkestrais.

Ypatingą vietą M. Rubackytės kūrybinėje veikloje užima Liszto kūrinių interpretacijos. JAV leidinio „Fanfare“ kritikai ją yra pavadinę „viena geriausių gyvųjų Liszto atlikėjų“. M. Rubackytė yra Tarptautinių F. Liszto asociacijų (ILA) biuro narė, kompozitoriaus draugijos Lietuvoje „LiSZtuania“ prezidentė, pianistų konkurso „Lisztofonija“ iniciatorė ir globėja.

Pianistės diskografijoje – daugiau nei 30 albumų. Pastaraisiais metais jos dėmesį patraukė litvako, vieno geriausių visų laikų pianisto Leopoldo Godowskio kūryba – ji yra viena nuosekliausių jo kūrybos propaguotojų. M. Rubackytė nuolatos kviečiama į tarptautinių konkursų žiuri. Ji yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorė, veda meistriškumo kursus visame pasaulyje.

Tarp daugelio kitų pianistei įteiktų įvertinimų – garbės medalis „Už nuopelnus Lietuvos kultūrai“, Vyriausybės kultūros ir meno premija, Šv. Kristoforo statulėlė, Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija. 2021 m. pianistė buvo pirmoji, gavusi Lietuvos nacionalinės filharmonijos apdovanojimą – garbės ženklą „Tarnauju muzikai“.

Dirigentas Maximiano Valdésas savo pirmąjį pasirodymą Lietuvoje surengė lygiai prieš 10 metų, tačiau Klaipėdoje iki šiol dar nekoncertavo. Čilės konservatorijoje baigęs fortepijono ir smuiko studijas maestro išvyko į Europą, Romos Šv. Cecilijos akademijoje studijavo kompoziciją ir dirigavimą, vėliau mokėsi Italijoje, profesines žinias gilino Štutgarte ir Paryžiuje.

M. Valdésas buvo antruoju Venecijos „Teatro la Fenice“ dirigentu, dirbo „Tanglewoodo“ centre su Leonardu Bernsteinu ir Seiji Ozawa. 1987 metais debiutavęs su Bufalo filharmonijos orkestru, visą dešimtmetį buvo jo meno vadovas. 2008 metais M. Valdésas tapo Puerto Riko simfoninio orkestro meno vadovu ir vyriausiuoju dirigentu. Šiaurės Amerikoje dirigentas pasirodė su daugeliu žymiausių šio žemyno orkestrų; taip pat koncertavo su įvairiais Europos orkestrais. Jis dirigavo ir daug operos spektaklių. M. Valdésas laimėjo pirmąsias vietas Nicolai Malko dirigentų konkurse Kopenhagoje, Vittorio Gui konkurse Florencijoje, II vietą Ruperto fondo dirigentų konkurse Londone.

Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras kasmet surengia apie 50 koncertų Filharmonijos Didžiojoje salėje ir kitose Lietuvos scenose, dažnai gastroliuoja užsienyje: daugelyje Europos šalių, Japonijoje, Pietų Amerikoje, Pietų Korėjoje. Orkestrui dirigavo istorinės asmenybės ir pasaulinio garso batutos meistrai, jis koncertavo su daugeliu žymių atlikėjų, įvairių kartų ir tautybių instrumentininkų bei vokalistų. Orkestro repertuare – tiek praėjusių epochų oratorinio bei simfoninio žanro kūriniai, tiek moderni šiuolaikinė muzika, kurios kontekste išsiskiria solidžios lietuvių kompozitorių partitūros bei daugelio jaunų Lietuvos kompozitorių pirmosios simfonijos.

Koncerto „Romantinės muzikos puota“ programoje simboliškai sujungiami lietuvių kompozitorės, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatės Ramintos Šerkšnytės, suomių autoriaus Jeano Sibelijaus bei norvegų romantiko Edvardo Griego muzikos garsų pasauliai.

Pasak lietuvių autorės R. Šerkšnytės, jos simfoninės pjesės „Aisbergas“ pavadinimas turi simbolinę bei perkeltinę prasmes: „Bekraščiame vandenyne boluojantis ledkalnis visų pirma man asocijuojasi su mistika, nes tai, ką mes matome (aisbergo viršūnę), tėra tik mažoji dalis to, kas slypi giliai po vandeniu…“

Greta lietuviškojo „Aisbergo“ skambės Suomijos atstovo Jeano Sibeliaus skaidri ir pozityvi Simfonija Nr. 5.

Tikėtina, kad šios muzikinės programos kulminaciniu tašku taps M. Rubackytės ir M. Valdéso diriguojamo LNSO interpretuojamas romantiškai pakilus, virtuoziškas bei šventiškai spindintis Edvardo Griego Koncertas fortepijonui ir orkestrui. Ji yra laikomas bene garsiausiu norvegų kompozitoriaus kūriniu ir labai mėgstamas klausytojų visame pasaulyje.

Maloniai kviečiame!

*Į bilieto kainą įskaičiuotas 1,20 Eur bilietai.lt sistemos aptarnavimo mokestis. Šiam mokesčiui nuolaida nėra taikoma.

Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jus neidentifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama viešinti renginį. Jei pageidaujate, kad paskelbta nuotrauka su Jūsų atvaizdu būtų pašalinta, susisiekite – gidone.vaitkuviene@koncertusale.lt, +370 650 17 988.

Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.

Sužinok daugiau apie KKS lankytojų taisykles čia.

  • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
  • 25 proc. – asmenims, turintiems Klaipėdiečio kortelę (išskyrus edukaciją). Nuolaida taikoma vienam bilietui. Atvykus į renginį, bilieto kontrolieriui būtina pateikti galiojančią Klaipėdiečio kortelę bei tapatybę patvirtinantį dokumentą. Bilietai.lt sistemoje įsigyti bilietą su nuolaida galima tik kitą dieną po Klaipėdiečio kortelės paskyros sukūrimo. Nuolaidos netaikomos repertuaro edukacinėms programoms ir komercinių organizatorių renginiams;
  • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams;
  • 50 proc. – vaikams iki 7 metų (į edukacines programas);
  • 100 proc. – neįgaliajam ir jį lydinčiam, priskirtam asistentui. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis. Šiam mokesčiui nuolaida nėra taikoma. Atvykus į renginį, bilieto kontrolieriui būtina pateikti galiojantį neįgaliojo pažymėjimą;
  • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis. Bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje;
  • nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur);
  • ikimokyklinio amžiaus vaikai į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, neįleidžiami.
Grįžti atgal
Naujienlaiškio prenumerata