„Permainų muzika"

Renginio data

2023 rugsėjis 27

Pradžia

18:30

Trukmė:

1 val.

Renginio vieta

Klaipėdos koncertų salė

SONO Ensemble (Jungtinė Karalystė, Lietuva):

William Chadwick (smuikas), Oliver Baily (smuikas), Rosamund Hawkins (altas), Gunda Baranauskaitė (violončelė), Ugnius Pauliukonis (fortepijonas), Eldad Diamant (scenografija)

Programa:

Caroline Shaw, Emma O’Halloran, Missy Mazzoli, Pēteris Vasks, Loreta Narvilaitė

Bilietų kaina

18 €

Pirkti bilietus
Renginio aprašymas
Informacija klausytojams
Nuolaidos

Su šiuolaikine muzika – į sapno būseną

Festivalyje „Permainų muzika“ – vaizdingas performansas, sujungiantis šiuolaikinę akademinę muziką, poeziją ir šviesų projekcijas. Jį atliks kūrybiniams eksperimentams atviras, Lietuvos ir Jungtinės Karalystės menininkus subūręs SONO Ensemble. Tarp skambėsiančių kūrinių – amerikiečių, airių, lietuvių, latvių kūryba, o programą paįvairins lenkų poezija. Koncertas „Sapnovaizdžiai“ Klaipėdos koncertų salėje įvyks rugsėjo 27 dieną, trečiadienį, 18.30 valandą.

SONO Ensemble susikūrė 2020 metais, kai pandemijos iššaukta izoliacija namuose atlikėjus paskatino ieškoti būdų toliau skleisti mylimą muziką. Mančesteryje tuo metu gyvenę pianistas Ugnius Pauliukonis ir violončelininkė Gunda Baranauskaitė su kolegomis pradėjo rengti koncertų transliacijas iš kamerinės „Anthony Burgess Foundation“ salės. Kartu su lietuviais ansamblyje dar muzikuoja William Chadwick (smuikas), Oliver Baily (smuikas) ir Rosamund Hawkins (altas).

Įdomu, kad pradžioje ansamblis apsiribojo standartiniu klasikinės muzikos repertuaru, tačiau tai netrukus pasikeitė. SONO Ensemble galiausiai išsivystė į šiuolaikinės muzikos ansamblį, kuris aktyviai bendradarbiauja su kompozitoriais bei scenografais iš Amerikos, Anglijos, Škotijos, Lietuvos, Latvijos, Ukrainos, Baltarusijos, Vokietijos ir Izraelio.

Viena iš SONO Ensemble įkūrėjų Gunda Baranauskaitė yra kilusi iš Klaipėdos, o šiuo metu gyvena Škotijoje ir dirba Karališkajame Škotijos simfoniniame orkestre, viename prestižiškiausių Jungtinės Karalystės orkestrų. Šis orkestras nuolat keliauja po Europą, Ameriką, Aziją ir groja su pasaulinio lygio solistais, dirba su didžiausiomis Holivudo filmų kompanijomis (20th CenturyFox, WarnerBros ir kitomis).

Valandos trukmės performansas „Sapnovaizdžiai“ buvo sukurtas bendradarbiaujant su scenografu Eldadu Diamantu. Programoje išgirsite ne tik kūrinius tradicinėms sudėtims (styginių kvartetui ar fortepijoniniam kvintetui), bet taip pat alto ir violončelės, smuiko ir fortepijono duetams parašytus kūrinius, kuriuose naudojami elektroninės muzikos elementai ir išplėstinės muzikos atlikimo technikos.

Šiai programai ansamblis pasirinko įvairioms šalims atstovaujančių kompozitorių kūrinius – nuo JAV iki Lietuvos. Tai amerikietės Caroline Shaw (skambės jos kūrinys „Limestone & Felt“ / „Kalkakmenis ir veltinis“) ir Missy Mazzoli („Thousand Tongues“ / „Tūkstantis kalbų“). Išgirsime airės Emmos O’Halloran opusą „Dying is a Wild Night“ / „Mirštanti laukinė naktis“ ir vieno žymiausių latvių kūrėjų Pēterio Vasko Fortepijoninį kvartetą. Koncertą pradės lietuvės Loretos Narvilaitės kompozicija „Garsas prabyla į tylą“, tinkamai įvesianti į „Sapnovaizdžių“ nuotaiką. Programą paįvairins tekstai iš lenkų poetės Vislavos Šimborskos poemos „Sapnai“, atspindintys vienišo šiuolaikinio žmogaus gyvenimą mieste, nutolimą nuo gamtos.

„Projektas įkvėptas Mančesterio (miesto, kuriame gyvenome) ir mūsų santykio su juo: kaip supanti aplinka daro mums įtaką suvokiant muziką, estetiką, grožį, kultūrą ir save visko kontekste“, – sako atlikėjai.

Kviečiame į vaizdingą performansą, kuris panardins į sapno būseną, tačiau gražios muzikos dėka nesinorės iš jos pabusti.

Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jus neidentifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama viešinti renginį. Jei pageidaujate, kad paskelbta nuotrauka su Jūsų atvaizdu būtų pašalinta, susisiekite – gidone.vaitkuviene@koncertusale.lt, +370 650 17 988.

  • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
  • 25 proc. – asmenims, turintiems Klaipėdiečio kortelę (išskyrus edukaciją). Nuolaida taikoma vienam bilietui. Atvykus į renginį, bilieto kontrolieriui būtina pateikti galiojančią Klaipėdiečio kortelę bei tapatybę patvirtinantį dokumentą. Bilietai.lt sistemoje įsigyti bilietą su nuolaida galima tik kitą dieną po Klaipėdiečio kortelės paskyros sukūrimo. Nuolaidos netaikomos repertuaro edukacinėms programoms ir komercinių organizatorių renginiams.
  • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams;
  • 50 proc. – vaikams iki 7 metų (į edukacines programas);
  • 100 proc. – neįgaliajam ir jį lydinčiam, priskirtam asistentui. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis. Šiam mokesčiui nuolaida nėra taikoma. Atvykus į renginį, bilieto kontrolieriui būtina pateikti galiojantį neįgaliojo pažymėjimą;
  • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis. Bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje;
  • nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur);
  • ikimokyklinio amžiaus vaikai į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, neįleidžiami.
Grįžti atgal
Naujienlaiškio prenumerata