„Permainų muzika"

Renginio data

2023 rugsėjis 29

Pradžia

18:30

Trukmė:

2 val. (su pertrauka)

Renginio vieta

Klaipėdos koncertų salė

Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras

Meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Pitrėnas

Solistas

Lukas Geniušas (fortepijonas)

Dirigentas

Robertas Šervenikas

Programa:

Vytautas Bacevičius, Witold Lutosławski, Einojuhani Rautavaara

Bilietų kaina

18/24 €

Pirkti bilietus
Renginio aprašymas
Informacija klausytojams
Nuolaidos

Viename koncerte – sėkmingą tarptautinę karjerą darantis pianistas ir

trys Klaipėdoje dar neskambėję simfoniniai opusai

„Šviesos angelas“ – taip vadinasi festivalio „Permainų muzikos“ koncertas ir vienas iš trijų pirmą kartą Klaipėdoje skambėsiančių simfoninių opusų. Turtingą lietuvių, lenkų ir suomių kūrinių programą atliks sėkmingą tarptautinę karjerą darantis pianistas Lukas Geniušas, Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras ir dirigentas Robertas Šervenikas. Šis koncertas Klaipėdos koncertų salėje vyks rugsėjo 29 dieną, penktadienį, 18.30 valandą.

Lukas Geniušas – plataus kūrybinio akiračio menininkas. Būdamas nepaprastai smalsus jis su dideliu užsidegimu imasi šiuolaikinės klasikos kūrinių. Pianistas puikiai pažįstamas Klaipėdos publikai – daugelį metų stebime jo pasirodymus svariuose tarptautiniuose konkursuose, festivaliuose ir džiaugiamės kiekvienu jo apsilankymu uostamiestyje. Sukaupti svarūs laimėjimai svarbiuose F. Chopino ir P. Čaikovskio tarptautiniuose konkursuose įtraukė pianistą į pasaulyje geidžiamų atlikėjų elitą. „Toks mano likimas – gimti šeimoje, kurios 80 procentų kelių kartų narių yra muzikantai. Sunku buvo priešintis tokiam lemties balsui“, – sako L. Geniušas, paklaustas, kodėl pasirinko muziko kelią.

Šiame koncerte L. Geniušas pasirodys su vienu brandžiausių Lietuvos muzikos kolektyvų. Modesto Pitrėno vadovaujamo Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro interpretacinį braižą ilgus metus formavo dabartinis orkestro garbės dirigentas Juozas Domarkas. Kolektyvas kasmet surengia apie 50 koncertų Lietuvoje, dažnai gastroliuoja užsienyje. Orkestrui yra dirigavę istorinės asmenybės ir pasaulinio garso batutos meistrai, o sukauptame repertuare – tiek praėjusių epochų oratorinio bei simfoninio žanro kūriniai, tiek moderni šiuolaikinė muzika, kurios kontekste išsiskiria solidžios lietuvių kompozitorių partitūros.

Prie dirigento pulto stos antrasis LNSO dirigentas Robertas Šervenikas. Su šiuo orkestru jis dirba nuo 1993 metų. R. Šervenikas ypač vertinamas už aktyvią ir įvairialypę kūrybinę raišką – lietuvių kompozitorių simfoninių kūrinių premjeras bei įtaigias ir brandžias šiuolaikinės ir klasikinės muzikos interpretacijas. Maestro repertuare lygiai dėmesio skiriama operos, baleto ir simfoninės muzikos partitūroms, o ypatingą vietą užima šiuolaikiniai opusai. Intensyvi kūrybinė R. Šerveniko veikla įvertinta aukščiausiu Lietuvos apdovanojimu – Nacionaline kultūros ir meno premija.

Šįkart L. Geniušas su orkestru atliks garsaus lenkų kompozitoriaus Witoldo Lutosławskio Koncertą fortepijonui ir orkestrui – vieną žymiausių šio žanro kūrinių XX a. muzikos istorijoje. Zalcburgo festivalio užsakymu atsiradęs kūrinys sužavėjo tiek muzikantus, tiek kritikus. Vienas pianistas teigė, jog kompozitorius, pats puikiai skambinantis fortepijonu, greičiausiai parašė kūrinį, kurį ir pačiam būtų malonu groti.

Beje, L. Geniušas šiemet rugpjūčio mėnesį koncertavo minėtame Zalcburgo festivalyje, kuris laikomas vienu prestižiškiausių Europos muzikos festivalių.

Taip pat Klaipėdoje iki šiol dar nebuvo atlikta Vytauto Bacevičiaus „Kosminė simfonija“. Šis kompozitorius ir pianistas buvo viena įdomiausių XX a. vidurio Lietuvos muzikos asmenybių, aukštai vertinamas ir užsienyje. 1939 m. koncertuodamas Pietų Amerikoje V. Bacevičius sužinojo, kad Europoje prasidėjo II pasaulinis karas ir daugiau į Lietuvą nebegrįžo. Apsigyvenęs Niujorke jis surengė apie 500 koncertų, grojo garsiausiose JAV salėse.

Kompozitoriaus pasaulis, persmelktas ekspresionistinės pasaulėjautos, kartu įsiterpia ir į konstrukcinių muzikos galimybių ieškotojų gretas. Rytų filosofijos ir estetikos paveiktas V. Bacevičius iškėlė kosminės muzikos idėją, kurios atspindžius girdime minėtoje simfonijoje.

Suomis Einojuhani Rautavaara savo kūryboje, daugiausia vėlyvojoje, moderniuosius elementus derino su romantiškuoju misticizmu. Pirmą kartą Klaipėdoje skambėsianti jo simfonija „Šviesos angelas“ kompozitoriui atnešė tarptautinį pripažinimą. Entuziastingi kritikai palygino jį su kitu garsiu suomių autoriumi Jeanu Sibeliumi. „Mano įsitikinimu, muzika yra didi, jeigu tam tikrą akimirką klausytojas pajunta amžinybės blykstelėjimą pro laiko langą“, – sakė E. Rautavaara.

Pajuskite „Šviesos angelo“ prisilietimą šiame festivalio „Permainų muzika“ koncerte!

Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jus neidentifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama viešinti renginį. Jei pageidaujate, kad paskelbta nuotrauka su Jūsų atvaizdu būtų pašalinta, susisiekite – gidone.vaitkuviene@koncertusale.lt, +370 650 17 988.

  • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
  • 25 proc. – asmenims, turintiems Klaipėdiečio kortelę (išskyrus edukaciją). Nuolaida taikoma vienam bilietui. Atvykus į renginį, bilieto kontrolieriui būtina pateikti galiojančią Klaipėdiečio kortelę bei tapatybę patvirtinantį dokumentą. Bilietai.lt sistemoje įsigyti bilietą su nuolaida galima tik kitą dieną po Klaipėdiečio kortelės paskyros sukūrimo. Nuolaidos netaikomos repertuaro edukacinėms programoms ir komercinių organizatorių renginiams.
  • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams;
  • 50 proc. – vaikams iki 7 metų (į edukacines programas);
  • 100 proc. – neįgaliajam ir jį lydinčiam, priskirtam asistentui. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis. Šiam mokesčiui nuolaida nėra taikoma. Atvykus į renginį, bilieto kontrolieriui būtina pateikti galiojantį neįgaliojo pažymėjimą;
  • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis. Bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje;
  • nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur);
  • ikimokyklinio amžiaus vaikai į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, neįleidžiami.
Grįžti atgal
Naujienlaiškio prenumerata