Festivalis „Klaipėdos muzikos pavasaris“

Renginio data

2023 balandis 23

Pradžia

17:00

Trukmė:

1 val.

Renginio vieta

Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčia (Savanorių g. 4, Klaipėda)

Klaipėdos choras „Aukuras“

Meno vadovas ir dirigentas Tomas Ambrozaitis

Dalyvauja:

Anita Barlote (fleita, Latvija–Lietuva), Aušra Valentienė (fortepijonas)

Programa:

Arvo Pärt, Ēriks Ešenvalds, Pēteris Vasks, Juozas Naujalis, Vaclovas Augustinas, Vidmantas Bartulis, Zita Bružaitė, John Carter

Bilietų kaina

Nemokamai

Renginio aprašymas
Informacija klausytojams

Festivalyje skambės gražiausia Baltijos šalių chorinė muzika

Festivalį „Klaipėdos muzikos pavasaris“ tęsia Baltijos šalių kompozitorių chorinės muzikos programa „Da Pacem…“. Ramybės linkės Klaipėdos choras „Aukuras“, vadovaujamas ir diriguojamas Tomo Ambrozaičio. Muzikos rinkinyje – Arvo Pärto, Pēterio Vasko, Juozo Naujalio, Vaclovo Augustino, Vytauto Miškinio ir kitų kompozitorių choriniai opusai. Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčioje vyksiančiame nemokamame koncerte klausytojai laukiami balandžio 23 dieną, sekmadienį, 17 valandą.

Chorinės muzikos entuziastai, tikėtina, jau pastebėjo, kad choro „Aukuras“ veikla su nauju vadovu Tomu Ambrozaičiu priešakyje įgauna vis didesnį pagreitį. Atsakingai baigiama formuoti kamerinio choro sudėtis – koncerte išgirsite vieningai skambančius 22 dainininkų balsus. Su kolektyvu dirba chormeisterė Dovilė Kirdaitė bei pianistė-koncertmeisterė Aušra Valentienė, kuri su fleitininke Anita Barlote koncerte muzikuos ir kaip solistės.

Klaipėdiečio T. Ambrozaičio meninė veikla skleidžiasi ne tik uostamiestyje, bet žymiai plačiau. Jis mokėsi choro dirigavimo Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijoje, vėliau studijas tęsė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kur įgijo meno licenciato laipsnį bei magistro laipsniu baigė simfoninio ir operinio dirigavimo studijas.

Įdomu, kad savo profesinio kelio pradžioje T. Ambrozaitis jau buvo susijęs su Klaipėdos koncertų sale. 2003–2009 metais jis dirbo Klaipėdos choro „Aukuras“ chormeisteriu, 2005–2009 metais – Klaipėdos kamerinio orkestro dirigentu. Jo sugrįžimas įvyko 2022 metų rudenį, kai dirigentas laimėjo konkursą Klaipėdos choro „Aukuras“ meno vadovo pareigoms užimti.

Svarbi T. Ambrozaičio kūrybinės veiklos sritis – vadovavimas chorams. Keletą metų jis dirbo Šiaulių valstybinio kamerinio choro „Polifonija“ meno vadovu ir vyriausiuoju dirigentu, iki šiol vadovauja Klaipėdos berniukų ir jaunuolių chorui „Gintarėlis“. T. Ambrozaitis ne kartą buvo Lietuvos dainų šventės metu vykstančios dainų dienos vyriausiuoju dirigentu. Jis taip pat dirba vyriausiuoju dirigentu Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre.

„Aukuras“ gali pasigirti ilgamete istorija, o šie metai chorui – jubiliejiniai. Rudenį kolektyvas ruošiasi minėti 30-ąsias kūrybinės veiklos metines. Choras susibūrė 1993 metais choro dirigentų Alfonso Vildžiūno ir Vladimiro Konstantinovo iniciatyva. Nuo 1996 iki 2012 metų rugpjūčio jam vadovavo A. Vildžiūnas. Profesionalai vertina turtingą ir sodrų choro skambesį, gerą intonaciją bei dėmesį moderniems, techniškai sudėtingiems kūriniams, kuriuos jis atlieka su dideliu entuziazmu. „Aukuras“ yra keturiolikos tarptautinių konkursų laureatas. Jo koncertinėje biografijoje – šimtai koncertų ne tik Lietuvoje, bet ir Tailande, Izraelyje, Kanadoje, JAV, Meksikoje, daugelyje Europos šalių.

Nėra abejonių, kad Lietuva, Latvija ir Estija turi ypatingą ryšį su chorine muzika. Užtenka paminėti valstybes vienijančią dainių švenčių tradiciją, kuri 2003 metais UNESCO pripažinta Žmonijos žodinio ir nematerialaus paveldo šedevru. Su ja susiję ir šio koncerto kompozitoriai bei atlikėjai.

Programa „Da Pacem…“ sujungs gražiausią Baltijos šalių kompozitorių chorinę muziką, kurią sukūrė žymiausi dabarties autoriai, jau pelnę ir pasaulinį pripažinimą. Pasak T. Ambrozaičio, „jų meninis vaizdinys yra dvasinio žmogaus pasaulio atspindys šiandienoje. Gyvendamas chaotiškame dabarties pasaulyje žmogus ieško dvasinės ramybės ir darnos“.

Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčioje skambės daug žymių kūrėjų muzikos. Tai Juozas Naujalis, Vytautas Miškinis, Vaclovas Augustinas, Vidmantas Bartulis, Zita Bružaitė. Mūsų artimą ryšį su latvių kūrėjais atskleis kūriniai, kuriuos parašė Ērikas Ešenvaldas ir Pēteris Vaskas. Estijai atstovaus jų muzikos legenda – kompozitorius Arvo Pärt, kurio kūrinys „Da Pacem“ įkvėpė ir visos programos pavadinimą.

Kviečiame pasisemti ramybės choro „Aukuras“ koncerte!

  • Klaipėdos koncertų salės renginiuose rekomenduojame dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius.
  • Į koncertus rekomenduojama neiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros).
  • Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jus neidentifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama viešinti renginį. Jei pageidaujate, kad paskelbta nuotrauka su Jūsų atvaizdu būtų pašalinta, susisiekite – gidone.vaitkuviene@koncertusale.lt, 8 650 17988.
Grįžti atgal
Naujienlaiškio prenumerata