Koncertinio sezono pabaigos koncertas salėje

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro spektaklis

Renginio data

2023 birželis 15

Pradžia

18:30

Trukmė:

1 val. 50 min. ( su pertrauka)

Renginio vieta

KIaipėdos koncertų salė

Muzikos vadovas ir koncepcijos autorius

Vladimiras Prudnikovas

Dirigentas

Martynas Staškus

Režisierė ir choreografė

Jūratė Sodytė

Scenografijos dailininkė

Gintarė Jonaitytė

Kostiumų dailininkė

Ugnė Tamuliūnaitė

Šviesų dailininkas

Levas Kleinas

Vaidmenys ir atlikėjai:

Ela Chapi – Ieva Juozapaitytė; Chosė – Steponas Zonys; Siuzana Barbjeri – Gabrielė Lileikaitė; Migelis – Tomas Pavilionis; Zara – Austėja Zinkevičiūtė; Fabijus – Juozas Janužas; Zaros asistentė – Kamilė Mazrimė; Tavernos šeimininkas – Gintaras Liutkevičius

Bilietų kaina

14/18 €

Pirkti bilietus
Renginio aprašymas
Informacija klausytojams
Nuolaidos

Klaipėdos koncertų salėje – ispaniška muzika, aistros ir linksmybės

Paskutinis Klaipėdos koncertų salės renginys prieš vasaros sezono koncertus – ispaniškos muzikos operetė „Sarsuela“, kurią pristato Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras. Iš įvairių arijų ir dainų sukonstruoto spektaklio žvaigždės – jaunosios kartos operos solistai. Vasariškas dainų ir šokių vakaras Klaipėdos koncertų salėje įvyks birželio 15 dieną, ketvirtadienį, 18.30 valandą.

Sarsuela – ispanų nacionalinis muzikinio teatro žanras, derinantis vokalinius numerius, dialogus ir šokį. „Gastroliuojant Ispanijoje, teko matyti daug sarsuelos ir flamenko spektaklių, kurių trukmė – nuo 15 minučių iki trijų ar net keturių valandų. Mano idėja buvo surinkti geriausius muzikinius numerius iš daugelio tokių vaidinimų ir sukurti juos jungiančią istoriją“, – pasakojo „Sarsuelos“ koncepcijos autorius ir muzikos vadovas Vladimiras Prudnikovas. Jo sukonstruotas spektaklis prieš 2 metus atgijo Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre ir iki šiol yra vienas mylimiausių tiems, kurie į teatrą ateina pasimėgauti gražia muzika, talentingais atlikėjais, įsijausti į personažų išgyvenimus bei kelioms valandoms pamiršti kasdienybės rūpesčius.

V. Prudnikovas pabrėžia: „Nors sarsuelų muzika labai graži, melodinga, bet sudėtinga atlikti – virtuoziškos arijos, plati dinaminė skalė, taip pat neatsiejamas pietietiškas temperamentas, charakterių spalvingumas. Tos muzikos abejingai atlikti negali – ji tiesiog neskambės. Joje turi pajusti pietų karštį, vyno skonį, tamsiaakės ispanės viliones…“ Jis ne tik atrinko muzikinius kūrinius, tačiau ir sukūrė libretą, remdamasis garsiausių sarsuelos kompozitorių – Ruperto Chapi, Francisco Asenjo Barbieri, Tomo Bretóno, Manuelio Fernándezo Caballero, Pablo Sorozábalo bei kitų – muzika.

Šis žanras dažnai laikomas operetės variantu, bet sarsuela turi ir vien jai būdingų bruožų, pavyzdžiui jos siužetas būtinai plėtojasi kokioje nors Ispanijos provincijoje, o muzikoje girdėti tradicinės ispanų muzikos įtaka. Lietuviškojoje sarsuelos versijoje skamba ne tik šiam žanrui būdingos melodijos, bet ir kiti Ispanijos ritmai, kaip antai flamenkas ar ispaniškoje terpėje anapus Atlanto suklestėjęs tango.

„Sarsuelos“ veiksmas vyksta nedidelio Andalūzijos miestelio šeimos tavernoje, apsuptoje jaukios žalumos ir šilumos, kurioje vakarais muzikuoja tavernos orkestras. Spektaklį pastatė režisierė ir choreografė Jūratė Sodytė, dirigentas Martynas Staškus, scenografė Gintarė Jonaitytė, kostiumų dailininkė Ugnė Tamuliūnaitė, šviesų dailininkas Levas Kleinas. „Sarsuela“ buvo kurta turint tikslą, kad, priešingai nei didieji LNOBT spektakliai, galėtų būti išvežama į kitas Lietuvos scenas.

Operetės personažus įkūnys operos solistai: Ieva Juozapaitytė (sopranas), Steponas Zonys (baritonas), Gabrielė Lileikaitė (mecosopranas), Tomas Pavilionis (tenoras), Austėja Zinkevičiūtė (sopranas), Juozas Janužas (tenoras), šokėja Kamilė Mazrimė ir aktorius bei režisierius Gintaras Liutkevičius. Tarp jų yra ir neseniai į didžiąją sceną įžengusių talentų, ir jau ją prisijaukinusių, apdovanojimais pripažintų solistų, pavyzdžiui, du metus iš eilės Metų solistu tapęs Steponas Zonys.

„Sarsuelos“ solistai dainuoja ispaniškai, kalba lietuviškai, daug vaidina ir savo kūnų judesiais. „Mūsų spektaklyje flamenko šoka ne profesionalūs šokėjai, o dainininkai. Jiems teko galynėtis su sudėtingomis sinkopinių ritmų virtinėmis, kai viena yra dainuojama, o kita šokama“, – pasakojo spektaklio režisierė ir choreografė Jūratė Sodytė, su atlikėjais repetuojanti prieš laukiamą pasirodymą Klaipėdoje.

„Sarsuela“ bus tarsi tyro oro gurkšnis visiems, pavargusiems nuo šiandienos aktualijų. Joje bus daug saulės, šilumos ir tikrų jausmų, daug aistringos muzikos, tango ir flamenko šokių. Tai paskutinis sezono koncertas salės viduje, vėliau susitiksime „Klaipėdos kariliono festivalyje“ ir koncertuose parko estradoje prie Klaipėdos koncertų salės!

  • Į koncertus rekomenduojama neiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros).
  • Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jus neidentifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama viešinti renginį. Jei pageidaujate, kad paskelbta nuotrauka su Jūsų atvaizdu būtų pašalinta, susisiekite – gidone.vaitkuviene@koncertusale.lt, 8 650 17988.

  • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
  • 25 proc. – asmenims, turintiems Klaipėdiečio kortelę (išskyrus edukaciją). Nuolaida taikoma vienam bilietui. Atvykus į renginį, bilieto kontrolieriui būtina pateikti galiojančią Klaipėdiečio kortelę bei tapatybę patvirtinantį dokumentą. Bilietai.lt sistemoje įsigyti bilietą su nuolaida galima tik kitą dieną po Klaipėdiečio kortelės paskyros sukūrimo. Nuolaidos netaikomos repertuaro edukacinėms programoms ir komercinių organizatorių renginiams.
  • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams;
  • 50 proc. – vaikams iki 7 metų (į edukacines programas);
  • 100 proc. – neįgaliajam ir jį lydinčiam, priskirtam asistentui. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis. Šiam mokesčiui nuolaida nėra taikoma. Atvykus į renginį, bilieto kontrolieriui būtina pateikti galiojantį neįgaliojo pažymėjimą.
  • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis. Bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje.
  • Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur).
  • Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.

Grįžti atgal
Naujienlaiškio prenumerata