lap 27 2023

Gruodį Klaipėdos koncertų salė (KKS) pasitinka šventinės klasikos festivaliu „Salve Musica“. „Mėgaukis lėtai!“ – tokiu šūkiu šiemet klausytojus kviečiame į laiko patikrintas programas.

Šių metų naujiena – KKS duris atvers prieš valandą, naujametę programą prieš pusantros valandos. Tai anksčiau nei įprastai ir tokiu būdu į renginius kviečiame atvykti neskubant, ir pajusti pakilią nuotaiką. Be laiko pokyčio, gruodį lankytojų lauks ir kitos malonios staigmenos.

Programoje – pasaulinio lygio Lietuvos žvaigždės

Žiemos švenčių neatsiejama dalis – Johanno Strausso muzika. Daugelyje šventinių koncertų skambantis žymusis Vienos valsas suplanuotas ir KKS scenoje. Be kita ko, operos žvaigždės – Ona Kolobovaitė ir Egidijus Bavikinas kartu su VDU kameriniu orkestru, vadovaujamu meno vadovo ir vyr. dirigento Vytauto Lukočiaus, atliks ir fragmentus iš gražiausių operečių.

Operos solistė Justina Gringytė bei pianistas Petras Geniušas duetu pasirodys programoje Vakaras su prancūzų muzika“. Publikai skambės žinomų prancūzų kompozitorių romantiški kūriniai. Britų žiniasklaidos gigantai „The Telegraph“ ir „The Times“ Gringytę įvertino už tvirtą, aistringai frazuojantį ir puikiai kontroliuojamą balsą.  

„Salve Musica“ tradicija – Klaipėdos kamerinis orkestras

Po itin sėkmingos premjeros 2017 m. bei gastrolių Danijoje ir Didžiojoje Britanijoje į KKS sceną grįžta muzikos ir šokio spektaklis „Boléro–Extended“, parengtas Klaipėdos violončelių okteto, bendradarbiaujant su Agnijos Šeiko šokio teatru. Projekte netikėtai ir šiuolaikiškai skamba visų atpažįstamas, prancūzų kompozitoriaus Maurice‘o Ravelio kūrinys „Boléro“, kuriam choreografiją kūrė Palle Granhøj. Jis drauge su šokėjais scenoje sieks atskleisti vyrų ir moterų portretus, tokius, kokie jie yra: tikrus, gyvus ir sudėtingus. Tai lankytojų populiariausia programa šiemet.

Senuosius metus užvers iškilmingas Mindaugo Bačkaus vadovaujamo Klaipėdos kamerinio orkestro koncertas „Dvylika metų laikų“. Bendroje programoje su solistėmis smuikininkėmis – Justina Zajančauskaite, Rūta Lipinaityte, Eglė Valute ir Julija Andersson – skambės žymių kompozitorių Antonio Vivaldi, Ástor Piazzolla, Max Richter kūriniai.

Koncertai vaikams ir šeimai

Publikos pageidavimu antrajam pastatymui grįžo Geoffroy de Pennart knygos „Sofija muzikuoja“ motyvais pastatytas muzikinis spektaklis „Muzikuojantis karvutė Sofija“. Garsų kelionę su netikėtumų kupina istorija scenoje dalysis Klaipėdos kamerinis orkestras, dirigentas Egidijus Miknius ir karvutės Sofijos vaidmenį atliksianti aktorė Laima Akstinaitė.

Kalėdiniu laikotarpiu sakralinėse erdvėse ir koncertų salėse skambanti prancūzų kompozitoriaus Camille‘io Saint-Saënso „Kalėdų oratorija taip pat kviečia uostamiesčio publiką. 200 atlikėjų vienijančiame koncerte pasirodys berniukų ir jaunuolių choras „Ąžuoliukas“ (meno vadovas Vytautas Miškinis), berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“ (meno vadovas ir dirigentas Remigijus Adomaitis), Kauno berniukų ir jaunuolių choras „Varpelis“ (vadovai Gintarė Jurgilė ir Julius Šidlauskas), berniukų ir jaunuolių choras „Gintarėlis“ (vadovas Tomas Ambrozaitis), Klaipėdos kamerinis orkestras bei vokalo partijas atliksiantys solistai. Išsami festivalio programa ir bilietai čia.

Grįžti atgal
Naujienlaiškio prenumerata