Festivalis Permainų muzika plečia klausytojų ratą ir jau antrąkart, 2019 m. gegužės 17 d., atverė duris patiems mažiausiems klausytojams – 5–12 metų vaikams. Kartu su tėveliais ir mokytojais jie buvo kviečiami dalyvauti „Ritmo žaidimuose II“. Perkusininkas Saulius Astrauskas juos supažindino su įvairiais mušamaisiais instrumentais, kuriais atliekama šiuolaikinė muzika. Kartu su aktore Rugile Latvėnaite jis mokė žaisti ritmo žaidimus, išreikšti savo emocijas muzikuojant paprasčiausiais instrumentais ir daiktais.

Saulius ne tik daug metų groja Lietuvos nacionaliniame simfoniniame orkestre, bet ir moko groti klasikiniais mušamaisiais instrumentais Panevėžio vaikus ir jaunimą. Neseniai jis išleido pirmąjį šalyje lietuviškos muzikos mušamiesiems su kitais instrumentais albumą „Skambantys tiltai“. Save vadinantis užkietėjusiu šiuolaikinės muzikos fanatiku perkusininkas buvo ansamblių „Ex Tempore“ ir „Saga duo“ narys. Jam netgi tekdavo pačiam gamintis instrumentus – ne tik dėl to, kad jų nebuvo, bet ir dėl to, kad kuo geriau įgyvendintų kompozitorių sumanymus. S. Astrausko atkaklumo ir iniciatyvos dėka negausų lietuviškos muzikos mušamiesiems repertuarą jau papildė ir iki šiol pildo nauji kūriniai, kurių premjeras jis pats ir atlieka.

R. Latvėnaitė vaidina Klaipėdos jaunimo teatre, dalyvauja Klaipėdos koncertų salės projektuose visai šeimai. Veikli, kupina idėjų, ištikimai savo profesijai atsidavusi ir dainuoti mėgstanti aktorė viename interviu kalbėjo, kad „kūrybos esmė ir yra pati kūryba. Tai nuolatinis keitimosi procesas, nuolatinės paieškos. Siekimas sukurti kažką tobulo ir žinojimas, kad niekada nebus tobula“.

Saulius Astrauskas (perkusija)
Rugilė Latvėnaitė (aktorė)

Programa: ritminiai žaidimai, šiuolaikinių kompozitorių kūriniai mušamiesiems instrumentams.

Naujienlaiškio prenumerata