Festivalis „Klaipėdos muzikos pavasaris“

Renginio data

2023 balandis 18

Pradžia

18:30

Trukmė:

1 val. 50 min. (su pertrauka)

Renginio vieta

KIaipėdos koncertų salė

Klaipėdos kamerinis orkestras

Meno vadovas Mindaugas Bačkus

Solistas

Maurice Steger (išilginė fleita, Šveicarija)

Dirigentas

Christian Knüsel (Šveicarija)

Programa:

Othmar Schoeck, Felix Mendelssohn, Georg Philipp Telemann, Johann Pachelbel, Jean-Philippe Rameau, Jacob Van Eyck, Antonio Vivaldi

Bilietų kaina

14 €

Pirkti bilietus
Renginio aprašymas
Informacija klausytojams
Nuolaidos

Klaipėdos kamerinio orkestro „Šveicariškos jungtys“

Klaipėdos kamerinis orkestras puoselėja glaudžius kūrybinius ryšius su šveicarų menininkais. Kartu su jais parengtas programas kolektyvas pristato ne tik Lietuvoje, bet ir Šveicarijoje. „Klaipėdos muzikos pavasario“ festivalio koncertas „Šveicariškos jungtys“ yra vienas tokio sėkmingo bendradarbiavimo pavyzdžių. Balandžio 18 dieną, antradienį, 18.30 valandą orkestro scenos partneriu Klaipėdos koncertų salės scenoje bus pasaulinio pripažinimo sulaukęs barokinės muzikos interpretatorius Maurice‘as Stegeris (išilginė fleita). Programai diriguos maestro Christianas Knüselis.

Maurice’o Stegerio virtuoziškumas ir stiliaus pojūtis tiesiog pasigėrėtini. Nenuostabu, kad jis vadinamas šių dienų „Paganiniu“, „burtininku“, „vienu geriausių pasaulio senosios muzikos išilginei fleitai atlikėjų“ ar „užvedančiu, įkvepiančiu dirigentu“. Norint pateisinti tokius didelius lūkesčius, reikia turėti ne vien nepriekaištingą techniką, bet ir charizmą, intelektą, ypatingą jautrumą atliekamai muzikai. M. Stegeris jau daugelį metų pateisina šiuos lūkesčius, įkvėpdamas klausytojus savo ryškiu garso tembru ir nevaržoma energija įvairaus formato koncertuose visame pasaulyje.

Kaip solistas, dirigentas arba abiejuose vaidmenyse tuo pat metu jis nuolat koncertuoja su istorinių instrumentų ir senosios muzikos ansambliais, tarp jų – Berlyno „Akademie für Alte Musik“, Bazelio baroko orkestras „La Cetra“, Venecijos baroko orkestras, ansambliai „The English Concert“, „Il Pomo d‘oro“ ir „I Barocchisti“. Jis taip pat pasirodo su ryškiausiais nūdienos orkestrais: Ciuricho kameriniu, Frakfurto radijo simfoniniu, Kanados „Violons du Roy“, Miuncheno kameriniu, „Musikkollegium Winterthur“, Šiaurės Vokietijos radijo filharmonijos ir kitais orkestrais.

Muzikas įkvėpimo semiasi iš skirtingų kultūrų sąveikos, jį domina kitokie darbo, interpretacijos metodai, skirtingi požiūriai. Jo įvairiapusė veikla apima ne tik pasirodymus koncertinėje scenoje, bet ir dėstymą bei dalyvavimą konkursų vertinimo komisijose ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje.

Kita labai svarbi jo veiklos sritis – jaunųjų muzikų ir klausytojų ugdymas. Jis vadovauja Gštado Yehudi Menuhino festivalio Baroko akademijai. Taip pat yra sukūręs išilgine fleita grojančio Tino Flautino personažą, persikūnydamas į jį skatina mažuosius klausytojus žaidimo forma susipažinti su klasikine muzika. Tino Flautino sulaukė nepaprasto populiarumo tarp vaikų jo gimtojoje Šveicarijoje, o šiuo metu naujausi fleitininko nuotykiai su katinu Leo Leonardo jau verčiami į kitas kalbas ir laukia mažųjų klausytojų dėmesio kitose šalyse. Vedamas nemalštančio smalsumo muzikas kaskart sėkmingai demonstruoja, kiek dar daug neatrastų lobių slypi baroko muzikoje. O retų šios muzikos instrumentų – išilginių fleitų – savo kolekcijoje jis turi net 70!

Šveicarų dirigentas Christianas Knüselis dažnai pelno profesionalų liaupses dėl „unikalaus subtilumo ir neblėstančio kūrybingumo“. Dienemanno fondas jį apdovanojo specialiuoju prizu už „išskirtinius pasiekimus kuriant ir įgyvendinant naujas muzikos pateikimo formas“.

Klaipėdos kamerinio orkestro kūrybinė partnerystė su Ch. Knüseliu užsimezgė 2015 metų vasarą „Murten Classics“ festivalyje Šveicarijoje. Viduramžiškos Murteno pilies amfiteatre įvyko du Klaipėdos kamerinio orkestro koncertai. Antrojo, išimtinai skirto barokinei muzikai, programą dirigavo Ch. Knüselis. Orkestro sudėtį abiejuose koncertuose papildė jo vadovaujamo Bazelio simfoninio orkestro (Neues Orchester Basel) pučiamųjų grupė. Tais pačiais metais Ch. Knüselis dirigavo Klaipėdos kamerinio orkestro naujametinę programą Klaipėdos koncertų salėje.

Ch. Knüselis yra baigęs muzikologijos, filosofijos ir dirigavimo studijas Šveicarijoje, Olandijoje ir JAV. Jis yra dirigavęs Amsterdamo Concertgebouw, Berlyno filharmonijos, Bavarijos radijo, taip pat simfoniniams orkestrams Šveicarijoje, Vokietijoje, Čekijoje, Bulgarijoje, Rumunijoje ir Ukrainoje. Šalia vadovavimo Bazelio simfoniniam orkestrui Ch. Knüselis dar yra Moravijos filharmonijos orkestro pagrindinis kviestinis dirigentas.

Koncerte „Šveicariškos jungtys“ bus atlikti šveicarų kompozitoriaus Othmaro Schoecko kūrinys „Sommernacht“ bei Felixo Mendelssohno Simfonija styginiams Nr. 9 „Swiss“ / „Šveicariškoji“, nes kompozitorius ją parašė, grįžęs po atostogų šioje šalyje. Taip pat klausysimės Georgo Philippo Telemanno, Johanno Pachelbelio, Jean-Philippe Rameau, Jacobo Van Eycko, Antonio Vivaldi kūrinių. Balandžio 18-ąją programa skambės Klaipėdos koncertų salėje, o balandžio 19 dieną – Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. Maloniai kviečiame!

 • Klaipėdos koncertų salės renginiuose rekomenduojame dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius.
 • Į koncertus rekomenduojama neiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros).
 • Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jus neidentifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama viešinti renginį. Jei pageidaujate, kad paskelbta nuotrauka su Jūsų atvaizdu būtų pašalinta, susisiekite – gidone.vaitkuviene@koncertusale.lt, 8 650 17988.
 • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
 • 25 proc. – asmenims, turintiems Klaipėdiečio kortelę (išskyrus edukaciją). Nuolaida taikoma vienam bilietui. Atvykus į renginį, bilieto kontrolieriui būtina pateikti galiojančią Klaipėdiečio kortelę bei tapatybę patvirtinantį dokumentą. Bilietai.lt sistemoje įsigyti bilietą su nuolaida galima tik kitą dieną po Klaipėdiečio kortelės paskyros sukūrimo. Nuolaidos netaikomos repertuaro edukacinėms programoms ir komercinių organizatorių renginiams.
 • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems;
 • 50 proc. – vaikams iki 7 metų (į edukacines programas);
 • Neįgaliesiems, turintiems judėjimo negalią, įėjimas nemokamas (su neįgaliojo vežimėliu), vienam lydinčiam asmeniui – 50 proc. (pateikus neįgalaus asmens pažymėjimą);
 • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis. Bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje.
 • 100 proc. – neįgaliajam ir jį lydinčiam, priskirtam asistentui. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis. Šiam mokesčiui nuolaida nėra taikoma. Atvykus į renginį, bilieto kontrolieriui būtina pateikti galiojantį neįgaliojo pažymėjimą.
 • Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur).
 • Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.
Grįžti atgal
Naujienlaiškio prenumerata