bir 27 2023

Paskutinės 19-ojo KKS koncertinio sezono programos kviečia klausytojus pasinerti į muzikinius potyrius po atviru dangumi – parke šalia KKS. Vasarišku lengvumu alsuojantis repertuaras peržengs muzikos stilistines ribas. 12-oje skirtingų programų klasikinės muzikos skambesys darniai derės su folkloru, džiazu, roku ar net elektronine muzika. Iš Klaipėdos kilę arba su uostamiesčiu susiję atlikėjai pristatys autorinę ar kitų lietuvių kompozitorių kūrybą. Atlikėjai ir kolektyvai iš įvairių Lietuvos miestų bei užsienio trins nusistovėjusias ribas tarp klasikos ir kitų muzikos stilių. Net 2 įtraukiantys edukaciniai koncertai lauks vaikų ir jų tėvelių.

Dominuos atlikėjai ir kolektyvai ši Klaipėdos

Šiemet minint Klaipėdos krašto prijungimui prie Lietuvos 100-osiosms metinėms, programose didelis dėmesys skiriamas iš Klaipėdos krašto kilusiems arba su uostamiesčiu susijusių atlikėjų kūrybai pristatyti.

Vasaros koncertų ciklą atvers duetas „Duo Unicum“, kuriame kartu muzikuoja Ingrida Spalinskaitė-Kurienė (koncertinės kanklės) ir Giedrė Šiaulytė-Ulfig (keltiška arfa, Lietuva–Vokietija). Dueto programoje susipins lietuvių ir keltų tautų dainų, šokių melodijų aranžuotės, lietuvių autorių ir Didžiosios Britanijos bei Airijos kompozitorių kūriniai. Į koncertą „Unikalus duetas“ klausytojai kviečiami birželio 29 d. 19.30 val.

Vienas laukiamiausių vasaros koncertų, skirtas elektroninio roko grupės „ROYCE“ kūrybinės veiklos 10-mečiui pažymėti, vyks liepos 1-ąją, 19.30 val. Plačiai per parko erdvę aidės uždeganti elektroninio roko, styginių ir pučiamųjų muzikos sintezė, nepaliksianti nė vieno abejingo klausytojo.

Koncerto „Royce X“ programą papildys Klaipėdos kamerinio orkestro (meno vadovas Mindaugas Bačkus) ir Klaipėdos brass kvinteto (meno vadovas Sigitas Petrulis) skambesys. Publika išgirs tiek naujus, tiek jau žinomus „ROYCE“ kūrinius („Iš smėlio ir pieno“, „Coming Home“, „Eikit, žmonės“ ir kt.), kuriuos specialiai šiam projektui aranžavo Vytautas Bikus.

Valstybės dienai pažymėti skirtame koncerte skambės išskirtinai tik lietuvių kompozitorių muzika. Ją atliks atmosferinės muzikos duetas „Tykumos“: Donatas Bielkauskas, Kristijonas Lučinskas ir Klaipėdos choras „Aukuras“, vadovaujamas meno vadovo Tomo Ambrozaičio. Chorinėms kompozicijoms harmoningą foną ir nuotaiką kurs liaudies instrumentų ir elektronikos kartu skambančių savarankiškų melodijų junginiai. Netikėtos ir šiuolaikiškos lietuviškų dainų motyvų interpretacijos skambės koncerte liepos 5 d. 19.30 val.

Liepos 14-ąją, 19.30 val. koncertinę programą „Dievų mitai, žmonių ritmai“ pristatys šiuo metu Šveicarijoje muzikinę veiklą vystanti pianistė Akvilė Šileikaitė kartu su šveicarų perkusininku Fabianu Ziegleriu. Koncerte klausytojai išgirs platų įkvepiančios dabarties muzikos spektrą. Graikų mitologijos, Dievų ir žmonių, žmonių ir technologijų santykiais apipinta muzikinė programa atsivers perkusijos, klavišinių instrumentų, elektronikos bei šokių ritmų pagalba.

Vokietijoje gyvenantis ir visame pasaulyje koncertuojantis pianistas, tarptautinių konkursų laureatas, pianistas Gintaras Januševičius, sugrįžta į uostamiestį. Įtraukiančiais rečitaliais garsėjantis menininkas pirmą kartą pasirodys su Klaipėdos brass kvintetu ir atliks Niujorke gyvenusių kompozitorių kūrinių programą. Solistas ir kvintetas gros G. Gershwino, L. Bernsteino, L. Andersono kūrinius, aranžuotus fortepijonui ir brass kvintetui. Į koncertą „Niujorkas prie Baltijos“ klausytojai kviečiami liepos 19-ąją, 19.30 val.

Liepos 21 d. 19.30 val. Šv. Kristoforo kamerinis orkestras iš Vilniaus kartu su MAMA apdovanojimą pelniusia, iš Klaipėdos kilusia, jaunosios kartos kūrėja ir atlikėja Monikaze rengia išskirtinį elektroakustinės muzikos koncertą. Jame skambės muzika iš vienos perspektyviausių Europos atlikėjų tituluojamos Monikaze albumo „Laws of Distraction“. Kiekviena daina atskleis tam tikrą nuotaiką ir konkrečią situaciją, kurią Monikaze pasakos pagrindinio veikėjo balsu, o jo vidinį ir išorinį pasaulius atspindės persipinantys elektroninių garsų ir gyvai grojančio styginio orkestro sluoksniai.

Programas pristatys pripažinti lietuvių atlikėjai bei kolektyvai

Liepos 7 d. 19.30 val. į dviejų dalių koncertą „Fortepijono muzikos naktis“ kviečia klasikos pianistė Milda Umbrusevičiūtė ir džiazo pianistas Egidijus Buožis. M. Umbrusevičiūtė skambins virtuozišką programą „Skambantis vanduo“, sukursiančią meditacinę ramybę. Taip pat publika išgirs autorines džiazo E. Buožio kompozicijas. Savo kūryboje pianistas plėtoja ankstyvųjų fortepijoninių stilių elementus siedamas su moderniojo džiazo raiška.

Uostamiesčio klausytojams koncertinės programos „Grieg in Jazz“ atvyksta pristatyti tris dešimtmečius svarbiausių šalies džiazo įvykių kūrėju vadinamas Kauno bigbendas. Kolektyvas, diriguojamas Tomo Botyriaus, atliks unikalią programą, skirtą žymaus norvegų kompozitoriaus Edvardo Griego muzikai, apimančią įvairius autoriaus kūrinius. Improvizacijų ir džiazo dėka klausytojai naujai atras E. Griego muziką. Taip pat koncerte skambės legendinių džiazo meistrų Duke‘o Ellingtono ir Billio Strayhorno „Peer Gynt“ („Peras Giuntas“) aranžuotės. Koncerte publika laukiama liepos 27-ąją, 19.30 val.

Liepos 29 d. 19.30 val. koncerte klausytojai nusikels į XX a. I pusės moterų pasaulį, dievaičių ir primadonų laikmetį. Skambės „Koncertas Nr. 5“ – klasikinių operų arijų bei populiarių XX a. dainų performansas, įtraukiantis į stiliaus, grožio bei kultūros sūkurį. Teatralizuotame koncerte žinomos menininkės Dovilė Kazonaitė (sopranas), Aistė Lasytė (aktorė) ir Rūta Mikelaitytė-Kašubienė (fortepijonas) įkūnys dvi ryškiausias to laikmečio moteris. Tai – operos žvaigždė Maria Callas ir mados imperijos įkūrėja Coco (Gabrielle) Chanel – kuriančios, drąsios, fatališkas asmenybės, kurios įkvėpė ne vieną šių dienų menininkę.

Didelę muzikavimo patirtį šiuolaikinės muzikos srityje sukaupęs styginių kvartetas „Chordos“ į Klaipėdą atvyksta kartu su efektingai šiuolaikinį džiazą ir eksperimentinę muziką jungiančiu „Sheep Effect“ – saksofonininku Simonu Šipavičiumi. Jų pasirodymas žada chaotiškus garsų epizodus, kurie persipins su minimalistiniais ritmais ir melodijomis. Programoje bus atliekami kūriniai iš „Sheep Effect“ albumų, taip pat keletas naujų, negirdėtų kompozicijų. Džiazo, eksperimentinės ir elektroninės šokių muzikos įkvėptą koncertą klausytojai kviečiami išgirsti rugpjūčio 3 d. 19.30 val.

Edukacinės programos vaikams ir šeimai

Integruota muzikos ir dailės edukacinė programa „Spalvų skambesys II“ kvies mažuosius klausytojus atsinešti spalvotus pieštukus ir patogiai įsitaisyti KKS kiemelyje, tarp medžių ir žolės. Koncerto dalyviai aktyviai keliaus per įvairias pasaulio šalis, klausysis ir susipažins su gražiausia pasaulio kompozitorių sukurta muzika. Vaikai, įkvėpti vaizdingų edukatorės Dovilės Kirdaitės istorijų, pieš emocijas, kurias jiems pakuždės muzika, atliekama Konrad Levicki (smuikas), Kornelijos Kupšytės (violončelė), Laurynos Lankutytės-Levickės (fortepijonas). Skambės Edvardo Griego ,,Auštantis rytas“, Camille’io Saint–Saënso ,,Gulbė“ ir kiti populiarūs klasikiniai kūriniai. Edukacinė programa skambės liepos 11 d. 11.30 ir 18.30 val.

Viena populiariausių KKS edukacinių programų vaikams ir šeimai „Ritmo žaidimai V: šventės“ sugrįžta pas mažuosius klausytojus. Koncerte aktoriai Rugilė Latvėnaitė, Donatas Stakėnas ir perkusininkas Jotvilas Švirinas su publika kurs svajonių gimtadienio šventę. Kartu apžvelgs įvairias šventes – pradedant gimtadieniu ir baigiant viso pasaulio ryškiausiais įvykiais. Koncerto dalyviai su atlikėjais švęs šventes, kuriose skamba ryški muzika ir ritmingi šokiai. Į koncertą klausytojai kviečiami rugpjūčio 2-ąją 11.30 ir 18.30 val.

Vasaros koncertų ciklu KKS užveria 19-ąjį koncertinį sezoną. Rugsėjo 9 dieną prasidėsiančiame 20-ajame sezone klausytojų lauks dar daugiau naujų, įkvepiančių muzikinių akimirkų su pripažintais atlikėjais ir kolektyvais iš Lietuvos ir viso pasaulio.

Grįžti atgal
Naujienlaiškio prenumerata